Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2025 13:48 Publikacja: 05.10.2022 21:32
Foto: Adobe Stock
Jak wynika z badania PayU, 74 proc. e-konsumentów kupuje online od co najmniej pięciu lat, a 8 proc. rozpoczęło swoją przygodę z e-handlem w czasie pandemii.
Ponad połowa kupujących (58 proc.), którzy dokonali zakupu przez internet w okresie od stycznia do lipca 2022 r., zawsze zwraca uwagę na to, jaka firma jest operatorem ich płatności podczas zakupów online. O uwagę konsumentów internetowych zabiega obecnie około 150 tys. przedsiębiorców prowadzących sprzedaż produktów i usług online. Ci, którzy zdobędą największe zaufanie klientów i zapewnią im najbardziej przyjazne doświadczenie zakupowe, mogą zyskać najwięcej. Pomóc mogą w tym operatorzy płatności.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rozpoczęcie luzowania polityki pieniężnej, czyli pierwsze obniżki stóp procentowych NBP, możemy zobaczyć już w maju. Jeśli okaże się, że wyprzedzą spadek inflacji, więcej niż obecnie depozytów przyniesie realne straty.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Przestępcy, reklamując rzekome inwestycje, wykorzystują często wizerunki znanych osób, wizerunki rozpoznawalnych firm oraz motywy rządowe. W lutym 2025 r. analitycy CSIRT KNF (powołany przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i działający w jego strukturach zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego w polskim sektorze finansowym) zgłosili do blokady 135 fałszywych profili, które publikowały reklamy fałszywych inwestycji.
Według najnowszego raportu PayPo „Polak na zakupach z BNPL” aż 52 proc. ankietowanych rezygnuje z zakupów w sklepach internetowych, które nie oferują opcji płatności odroczonych, przy czym 34,9 proc. z nich przyznało, że zdarzyło im się to wielokrotnie.
Euro jest oficjalną walutą w 20 krajach Unii Europejskiej spośród 27 państw członkowskich UE. Jest to jedyny legalny środek płatniczy w tej strefie.
Tydzień, w którym zaczął się kwiecień, przyniósł dwie ważne dla deponentów informacje. Według wstępnych danych inflacja w marcu utrzymała się na poziomie 4,9 proc., a RPP zgodnie z tradycją nie zmieniła stóp.
Nadal utrzymuje się wzrost liczby klientów korzystających zdalnie z usług bankowych. W IV kwartale 2024 r. liczba umów dostępu do bankowości internetowej przekroczyła 44,5 mln, natomiast liczba aktywnych użytkowników aplikacji mobilnej wzrosła do 23,8 mln.
Według najnowszego raportu PayPo „Polak na zakupach z BNPL” aż 52 proc. ankietowanych rezygnuje z zakupów w sklepach internetowych, które nie oferują opcji płatności odroczonych, przy czym 34,9 proc. z nich przyznało, że zdarzyło im się to wielokrotnie.
Liczba sklepów internetowych zbliża się już do 66 tys. i w ostatnich latach mocno rośnie. W 2023 r. o niemal 8 tys.
Hamująca inflacja, wzrost płacy minimalnej oraz zwiększone transfery socjalne będą w 2024 r. wspierać konsumpcję. To dobra wiadomość dla spółek handlowych, szczególnie tych, które działają w sieci. Postępująca cyfryzacja będzie dalej wspierać rynek.
Odsetek kupujących online wśród internautów nieznacznie wzrósł w stosunku do ubiegłego roku i obecnie wynosi 79 proc. – wynika z najnowszego raportu firmy Gemius, Polskich Badań Internetu oraz Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.
Rynkowi analitycy i przedsiębiorcy z branży e-commerce zgodnie oczekują, że nadchodzący rok przyniesie zwiększenie wydatków konsumenckich. Takie prognozy dotyczą nie tylko Polski, ale także innych rozwijających się unijnych rynków: Czech, Rumunii, Węgier czy też krajów bałkańskich. Można to potraktować jako wskazówkę w planach rozwoju działalności biznesowej.
Co drugi Polak kupuje online częściej niż rok temu. Wpływ na to ma m.in. inflacja. Osłabienie kondycji finansowej odczuwają prawie wszyscy badani.
W I półroczu sprzedaż i liczba transakcji online wzrosły, ale średnia wartość transakcji spadła.
Niemal co drugi pozytywnie ocenia pomysł na zakupy online z dostawą nawet w kwadrans. To jedna z szybciej rosnących części handlu internetowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas