Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.04.2025 10:46 Publikacja: 13.07.2023 21:00
Sprzedaż przez internet
Foto: AdpbeStock
Skutki spowolnienia w wydatkach konsumentów widać również w handlu internetowym, choć sektor, biorąc pod uwagę trudne realia, i tak radzi sobie dobrze.
Z danych operatora płatniczego Tpay wynika, że w I półroczu współpracujące z nim sklepy zwiększyły sprzedaż 15 proc. Ogółem liczba transakcji wzrosła o 33 proc., ale średnia wartość koszyka zakupów spadła 13 proc.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Grupa LPP w latach 2025-2027 chce podwoić skalę biznesu – wynika z prognoz przedstawionych przez gdańską spółkę wraz z wynikami rocznymi. Analitycy są podzieleni jak zachowają się inwestorzy. Sesja zaczęła się od mocnego spadku.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Spółka twierdzi, że jest bliżej wyjścia z giełdy. Analiza zeszłorocznego stanowiska KNF pozwala jednak stwierdzić, że piłka jest wciąż w grze.
W ostatnich latach Allegro koncentrowało się na poprawie kondycji finansowej grupy. Teraz zapowiada otworzenie kolejnego rozdziału i przyspieszenia wzrostu. Będzie za to odpowiedzialny Marcin Kuśmierz, który zastąpi na stanowisku Roya Perticucciego.
Marcin Kuśmierz zastąpi Roya Perticucciego na stanowisku prezesa Allegro. Jakie ma plany?
Rynek odzieży jest rosnący, ale wymagający – ocenia Mirosław Misztal, prezes Monnari Trade. Przyznaje, że giełdowa firma dostaje szereg propozycji inwestycyjnych. Co zrobi?
Marcin Kuśmierz zastąpi Roya Perticucciego na stanowisku prezesa Allegro sp. z o.o. 5 maja 2025 r., a Allegro.eu od zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w czerwcu - poinformowała spółka w komunikacie.
Liczba sklepów internetowych zbliża się już do 66 tys. i w ostatnich latach mocno rośnie. W 2023 r. o niemal 8 tys.
Hamująca inflacja, wzrost płacy minimalnej oraz zwiększone transfery socjalne będą w 2024 r. wspierać konsumpcję. To dobra wiadomość dla spółek handlowych, szczególnie tych, które działają w sieci. Postępująca cyfryzacja będzie dalej wspierać rynek.
Odsetek kupujących online wśród internautów nieznacznie wzrósł w stosunku do ubiegłego roku i obecnie wynosi 79 proc. – wynika z najnowszego raportu firmy Gemius, Polskich Badań Internetu oraz Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.
Rynkowi analitycy i przedsiębiorcy z branży e-commerce zgodnie oczekują, że nadchodzący rok przyniesie zwiększenie wydatków konsumenckich. Takie prognozy dotyczą nie tylko Polski, ale także innych rozwijających się unijnych rynków: Czech, Rumunii, Węgier czy też krajów bałkańskich. Można to potraktować jako wskazówkę w planach rozwoju działalności biznesowej.
Co drugi Polak kupuje online częściej niż rok temu. Wpływ na to ma m.in. inflacja. Osłabienie kondycji finansowej odczuwają prawie wszyscy badani.
Niemal co drugi pozytywnie ocenia pomysł na zakupy online z dostawą nawet w kwadrans. To jedna z szybciej rosnących części handlu internetowego.
Z badania PayPal, które „Parkiet” poznał pierwszy, wynika, że 90 proc. Polaków urodzonych po 1981 r. robi zakupy online.
Rosną limity przychodów, do których nie trzeba zakładać firmy. To spora zachęta dla chcących choćby sprzedawać online.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas