Stopy procentowe. Jaką decyzję podejmie RPP

Nikt nie spodziewa się zmiany w polityce pieniężnej, główna stopa procentowa najpewniej zostanie na poziomie 5,75 proc.

Korekta na GPW powoli dobiega końca?

Rynki próbują złapać równowagę po czerwcowej korekcie. Czy europejskie indeksy w tym także WIG20 najgorsze mają już za sobą? Jakimi tematami będą żyli inwestorzy na światowych rynkach? Czy na GPW nadal jest tanio? Te wszystkie pytania padną w dzisiejszym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Emil Łobodziński, doradca inwestycyjny w BM PKO BP.

Kredyt „Na start” najwcześniej od 2025 roku

Szef resortu rozwoju Krzysztof Paszyk będzie szukać większości politycznej dla programu dopłat do kredytów i innych elementów polityki mieszkaniowej.

U Polaków lepiej z poduszką bezpieczeństwa niż u Amerykanów

Dla wielu Amerykanów od dawna problemem jest gromadzenie oszczędności awaryjnych. Wysoka inflacja i stopy procentowe od czasu pandemii Covid-19 w dalszym ciągu utrudniają ludziom poczucie komfortu co do poziomu oszczędności.

Coraz więcej z nas nosi swój bank w smartfonie

Liczba rachunków klientów indywidualnych z dostępem do bankowości elektronicznej wyniosła w I kwartale 2024 roku ponad 43 mln, co stanowi wzrost o 1 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem – wynika z najnowszego raportu NetB@nk, przygotowanego przez Związek Banków Polskich.

Lokaty terminowe poszły w odstawkę. Liczą się depozyty bieżące

Polacy zarabiają coraz więcej. Wydawałoby się, że oznacza to wzrost konsumpcji. Ale okazuje się, że – przynajmniej w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku – pieniądze trafiają raczej na konta: osobiste i oszczędnościowe.

Rada Giełdy w końcu nabrała bardziej rynkowego charakteru

Chociaż Skarb Państwa wielokrotnie dokonywał kontrowersyjnych wyborów do Rady GPW, tak tym razem obyło się bez niespodzianek. Nowym członkom organu nie można odmówić ani wiedzy, ani doświadczenia.

Dlaczego szybki pieniądz lubi Donalda Trumpa

Na rynku szybkiego pieniądza (fast money) ważna jest zmienność i tego można spodziewać się po Donaldzie Trumpie. Jego atutem jest też nieprzewidywalność.

Rynek ofert pierwotnych pod parą. Rekord IPO do pobicia?

Bankowcom inwestycyjnym z Wall Street znowu powiał silny wiatr. W plecy. Mocno zaróżowił się horyzont ofert pierwotnych akcji (IPO).

Na polisy wydajemy coraz więcej. OC będzie drożeć mocniej

Na ubezpieczenia wydaliśmy w pierwszym kwartale 2024 r. 21,9 mld zł, a ubezpieczyciele wypłacili nam prawie 12 mld zł odszkodowań i świadczeń. Rośnie liczba osób, które mają polisy ubezpieczeniowe.

Rada Giełdy powołana. Wiesław Rozłucki wraca na GPW

Akcjonariusze GPW wybrali Radę Giełdy nowej kadencji. Znalazł się w niej m.in. pierwszy prezes GPW i współtwórca polskiego rynku kapitałowego Wiesław Rozłucki.

Nie tylko frankowicze walczą z bankami. Przybywa sporów o WIBOR

Liczba pozwów dotyczących złotowych kredytów opartych na stawce WIBOR przekroczyła już tysiąc. Zdaniem części prawników pytanie brzmi nie „czy”, ale „kiedy” konsumenci zaczną takie postępowania wygrywać.

Nowy pomysł opodatkowania miliarderów

Brazylia chce obłożyć miliarderów globalnym podatkiem. Francja popiera pomysł, Stany Zjednoczone i Niemcy są przeciwne.

Znów gorąco wokół obsady Rady Giełdy. Szykuje się wielki powrót Wiesława Rozłuckiego

Do środy zgłoszono cztery kandydatury do rady nadzorczej GPW. Czwartkowe walne może jednak przynieść niespodzianki. Na giełdę ma bowiem wrócić Wiesław Rozłucki.

Andrzej Bieniek, Esaliens TFI: Hossa na GPW tak, ale z inną strukturą

Na polskim rynku wciąż jest tanio. Kapitał zagraniczny, który płynie na nasz parkiet, też jest coraz większy. Szansą dla naszego rynku są także duże IPO – wskazuje Andrzej Bieniek z Esaliens TFI.

Wiesław Rozłucki ma wrócić na GPW. To może być gorący „transfer”

Wiesław Rozłucki ponownie na GPW? Scenariusz ten jest bardzo prawdopodobny. Były prezes giełdy może trafić do rady nadzorczej GPW - wynika z naszych informacji.

Polscy inwestorzy stawiają na finanse i lubią kryptowaluty

Finanse są zdecydowanie najbardziej popularnym sektorem wśród polskich inwestorów indywidualnych, za nimi plasuje się sektor nieruchomości i sektor technologiczny. Blisko co czwarty chce zwiększyć inwestycje w kryptowaluty w przyszłym kwartale.

Prezes PKO BP: Nie możemy oddać pola konkurencji, także niebankowej

Chcę, żebyśmy w ramach nowej bankowości przestali myśleć w starym schemacie, że „bank sprzedaje kredyty, po które ktoś musi przyjść”. W nowej bankowości kluczowy jest sam proces zakupów i doświadczenie klienta, a finansowanie będzie w tle – mówi Szymon Midera, prezes PKO BP.