Piąty miesiąc wygrany przez podaż
Piątkowe notowania na rynku warszawskim skończy skromnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,18 procent, gdy indeks szerokiego rynku wzrósł o 0,38 procent. Obrót w koszyku blue chipów przekroczył 1,32 mld złotych, gdy na całym rynku zbliżył się do 1,53 mld złotych.
Europejskie dane makro hamują wzrosty na EURUSD
Piątkowe dane makroekonomiczne ze Strefy Euro odzwierciedlają postępujące hamowanie aktywności ekonomicznej w UE, budząc tym samym obawy o wzrost gospodarczy na Starym Kontynencie. Wyceny kolejnych obniżek stóp procentowych w Strefie Euro pozostają jednak umiarkowane, pomimo dość gołębich sygnałów ze strony Rady Prezesów EBC.
Antystatystyczne drugie półrocze
Biorąc pod uwagę sezonowość WIG w ujęciu miesięcznym, tegoroczne wyniki do wakacji generalnie były zgodne z historycznymi trendami.
Francuskie obligacje biją na alarm
Finanse Francji znalazły się w bezprecedensowym momencie: rentowność dziesięcioletnich obligacji zrównała się z grecką po raz pierwszy w historii.
Święto w USA wygasza aktywność na GPW
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim zostały zagrane pod nieobecność rynków amerykańskich, co zwykle owocuje zredukowaniem zmienności i pozwala schować się w giełdom w ograniczonej płynności.
Echo bankowej siły na GPW
Wśród dużych spółek na pierwszy plan znów wysuwają się banki, choć na razie możemy tylko mówić o próbach przełamania średnioterminowej słabości tej grupy spółek.
Poranne zwyżki WIG20 oparte na bankach
Czwartkowa sesja giełdowa w Europie zapowiada się spokojnie. Większość europejskich indeksów z rana zyskuje, ale trudno oczekiwać większej aktywności inwestorów.
Święto Dziękczynienia w USA!
Dzisiaj odbywa się jedno z najważniejszych świąt w USA, czyli Święto Dziękczynienia, podczas którego zdecydowana część rynków odpoczywa.
Złoty nabiera mocy
Spodziewane środki z KPO, uspokojenie na Bliskim Wschodzie i scenariusze dla Ukrainy mogą zbliżyć kurs EUR/PLN do 4,25.
Rotacja, która omija GPW
W przypadku GPW w połowie roku ewidentnie coś się zmieniło i nasze zachowanie na wielu poziomach nie współgra z tendencją widoczną globalnie.
Obligacje pod presją
Biorąc pod uwagę przewidywania tempa obniżek stóp NBP, trudno oczekiwać dalszych, istotnych spadków rentowności.
Rynek czeka na nowe impulsy
Sesja środowa na rynku warszawskim skończyła się spadkami głównych indeksów. WIG20 stracił 0,60 procent z licznikiem obrotu pokazującym 870 mln złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,49 procent przy obrocie zbliżonym do 1,07 mld złotych.