GPW pod presją z rynków europejskich

Wtorkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się spadkami głównych indeksów. WIG20 oddał 0,97 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG stracił 1,02 procent. Obrót był jednak skromny i w WIG20 ledwie zbliżył się do 762 mln złotych, gdy na całym rynku wyniósł niespełna 1,02 mld złotych.

Złoty obronił się przed większą przeceną

Mimo problemów na początku dnia, złoty pozostał stabilny. Jutro decyzja RPP w sprawie stóp procentowych.

Spadki na GPW. Niedźwiedzie nie zamierzają tanio sprzedawać skóry

Nerwowa sesja na europejskich parkietach, w tym również w Warszawie. WIG20 stracił na wartości 1 proc. i obecnie bliżej mu do 2500 niż do 2600 pkt.

Problemy producentów leków i powrót amerykańskiej gwiazdy

Rynki europejskie powróciły dziś do spadków. Wisząca nad Starym Kontynentem niepewność nie wyparowała całkowicie, mimo odsunięcia perspektywy całkowitego zwycięstwa partii Zjednoczenia Narodowego poprzez zawiązanie współpracy między liderami partii rządzącej i lewicy.

Czas na podjęcie ryzyka stopy procentowej

Podczas gdy średnie stawki lokat bankowych regularnie obniżają się od kilku miesięcy, rentowność polskich funduszy dłużnych nadal utrzymuje solidny poziom, w wielu przypadkach nawet dwukrotnie przebijając wspomniane stawki lokat.

Europa testuje wsparcia

Wysoka zmienność – to reakcja rynków na wyniki I tury wyborów parlamentarnych we Francji, w której najwięcej głosów uzyskało eurosceptyczne Zgromadzenie Narodowe.

Polityczna niepewność

Sam początek tygodnia wypadł relatywnie dobrze na poziomie bardziej ryzykownych aktywów.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 2 lipca - co powie dzisiaj Powell?

Wczoraj rozpoczęło się trzydniowe forum w portugalskiej Sintrze organizowane przez Europejski Bank Centralny. Tradycyjnie zapraszani są przedstawiciele innych banków centralnych.

Pogorszenie nastrojów na rynkach. Na GPW znów czerwono

WIG20 wraca do spadków i zamiast atakować 2600 pkt musi bronić poziomu 2500 pkt.

Powell na sympozjum ekonomicznym w Sintrze

Chociaż z perspektywy amerykańskiej polityki monetarnej kluczowe będzie sympozjum ekonomiczne w Jackson Hole, to w Europie, a konkretnie w portugalskiej Sintrze rozpoczęło się sympozjum zorganizowane przez Europejski Bank Centralny.

Złoty powrócił do przeceny

Po zwyżce polskiej waluty obserwowanej w poniedziałek rano nie ma już śladu. We wtorek rano za euro płaci się 4,3250 zł, a za dolara 4,0350 zł - to odpowiednio o 3 i 4 grosze więcej. Wpływ na to ma fakt wygaszenia pierwszej reakcji rynków na informacje z Francji - para EURUSD jest dzisiaj notowana w okolicach 1,0715.

Nieco lepszy apetyt na ryzyko

Utrzymywanie się ryzyka politycznego (do czasu wyników drugiej tury wyborów we Francji, tj. do niedzieli) nie pozwoli walutom regionu na silną aprecjację.

Optymizm ulotnił się na finiszu sesji. WIG20 pod kreską

Na krajowym rynku akcji pozytywne nastroje przeważały przez większą część poniedziałkowej sesji wsparte zachowaniem zagranicznych giełd, ale ostatnie słowo należało do sprzedających.

Korekta przy szczytach

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł lekki spadek głównego indeksu, WIG20, o 0,32%, do poziomu 2553 pkt. mWIG40 zniżkował 0,26%, podczas gdy sWIG80 zanotował podbicie o 0,13%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,1 mld złotych.

Pierwszy oddech ulgi na europejskich rynkach

W weekend poznaliśmy wyniki pierwszej tury wyborów we Francji.

Rynek spokojnie reaguje na francuskie wybory

Zwycięstwo skrajnej prawicy w pierwszej turze francuskich wyborów parlamentarnych nie zachwiało rynkami. Główny indeks paryskiej giełdy rozpoczął poniedziałkowe notowania od wyraźnego wzrostu przekraczającego 2 proc.

Ewidentna ulga po wynikach wyborów we Francji

Jako najczarniejszy scenariusz przed wyborami parlamentarnymi we Francji jawiło się uzyskanie większości bezwzględnej przez Zjednoczenie Narodowe Marine Le Pen.

DM BOŚ: Sytuacja na rynkach 1 lipca - euro w górę po wyborach

Wyniki francuskich wyborów były zgodne z tym, co wskazywała większość sondaży z ostatnich tygodni - prawica Marie Le Pen zebrała najwięcej głosów po I turze, ale nie na tyle, aby rządzić samodzielnie.