Katarzyna Kuniewicz, Otodom Analytics: Zamożni wybierają narty zamiast poszukiwania mieszkań

I kwartał to okres ferii, a już wakacje pokazały, że grupa popytowa, która rozdaje teraz karty na rynku, lubi korzystać z wypoczynku. Sprzedaż mieszkań w I kwartale może być więc słabsza – mówi Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań Otodom Analytics.

Kamil Cisowski, DI Xelion: Złoto i srebro będą lepsze od S&P 500

S&P 500 zamknie I kwartał spadkiem. W całym 2025 r. złoto i srebro wygenerują stopy zwrotu wyższe niż ten indeks. Prognoza dla WIG – wyjście na nowy szczyt w tym roku – jest aktualna – mówi Kamil Cisowski, dyrektor Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion.

Trump, cła i duża zmienność. Czy złoto będzie lepsze od akcji?

Kamil Cisowski, dyrektor Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.

Jarosław Sadowski, Rankomat: Poszukiwacze lokat muszą mieć plan B

– Warto już teraz poszukać atrakcyjnej długoterminowej oferty lokat, na dwa–trzy lata, jeśli mamy możliwość, by zamrozić oprocentowanie na obecnym poziomie około 6 proc. – mówi Jarosław Sadowski, dyrektor działu analiz Rankomat.pl.

Prezes XTB: To może być najważniejszy rok w historii firmy

Jeśli chcemy osiągnąć jeszcze większy sukces, to musimy kontynuować strategię związaną z produktami i innowacyjnością, ale też musimy mocniejszy nacisk położyć na działania marketingowe – mówi Omar Arnaout, prezes XTB.

Nerwowo po wprowadzeniu ceł. "Na razie to wciąż tylko korekta spadkowa"

Dopóki nie mamy do czynienia z prawdziwymi wojnami celnymi, spadki na rynkach trzeba traktować jako korektę – uważa Mariusz Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych w PKO BP.

Mocna przecena XTB po wynikach. Czy była uzasadniona? Czy rok 2025 będzie dla XTB rokiem przejściowym?

W piątek, po publikacji wstępnych wyników za IV kwartał, akcje XTB mocno traciły na wartości na GPW. Jak osiągnięte rezultaty ocenia sama spółka? Czego można się po niej spodziewać w tym roku? O tym w drugiej części poniedziałkowego programu Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.20. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Omar Arnaout, prezes XTB. Zapytamy

Donald Trump wprowadza cła. Nerwowa reakcja rynków. Czy to początek paniki i zmiany trendu?

Donald Trump w weekend ogłosił wprowadzenie ceł na Kanadę, Meksyk i Chiny. To wywołało nerwowe reakcje na rynkach. W poniedziałek mocno traciło euro, spadał WIG20 oraz DAX, kontrakty na S&P 500 i Nasdaq również wyraźnie zniżkowały. Kolor czerwony zagościł też na rynku krypto. Tracił bitcoin oraz ethereum. Czy to tylko korekta czy początek większych problemów? O tym w programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Mariusza Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych w PKO BP. Naszego gościa pytaliśmy też:

Wiceprezes Inpro: Mamy de facto rynek kupującego

Jako sprzedawcy deweloperzy muszą się dużo bardziej starać. Brak programu dopłat i obniżki stóp procentowych – czy to w II połowie roku, czy w 2026 r. – będą wspierać powrót popytu na mieszkania – mówi Robert Maraszek, wiceprezes gdańskiego dewelopera Inpro.

Inpro. Perspektywy ryku mieszkaniowego i jawność cen

Gdańskie Inpro w 2024 r. zanotowało 30-proc. spadek sprzedaży mieszkań względem rekordowego 2023 r. Co czeka rynek w tym roku? Czy program rządowy jest potrzebny? Dlaczego Inpro nie waha się publikować na stronie internetowej cen mieszkań? Jakich marż i jakiej dywidendy mogą spodziewać się akcjonariusze?

Prezes Jakub Swadźba: Diagnostyka gotowa do kolejnych przejęć

Podtrzymanie tempa wzrostu jest jak najbardziej realne, głównie za sprawą mocniejszej obecności na rynku diagnostyki obrazowej. Chcemy w tym obszarze przejmować firmy – mówi Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki.

IPO Diagnostyki. Czy spółka jest w stanie dalej rosnąć? Cele i plany na przyszłość

IPO Diagnostyki wchodzi w decydującą fazę. Czy firma przekona do siebie inwestorów? Czym chce to zrobić? Będziemy na ten temat rozmawiać w środę w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicz będzie Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy też:

Zobacz: Taki będzie 2025 r. Prognozy „Parkietu”

Czy na giełdach będzie panowała hossa czy też bessa? A może to jest czas na kupowanie obligacji? Czy złoty może wciąż imponować siłą? Jakie ETF – y wybrać do portfela? Czy opłaca się jeszcze inwestować w złoto lub bitcoina? Co nas czeka w polityce i jak będzie radziła sobie polska i globalna gospodarka? Do studia otwartego na rozmowy o tym co może wydarzyć się w tym roku zaprosili Cezary Szymanek i Przemysław Tychmanowicz

Eryk Szmyd, analityk XTB: Zaskoczenie przyszło z Chin

– Zawsze będą jakieś memcoiny. Moda się zmienia co kilka miesięcy. Projekty, które powstają, rosną o kilkaset procent, niektóre o kilka tysięcy procent w ciągu kilku dni, po czym zastępują je kolejne. Nie widzę aktualnie na rynku żadnego, który mógłby zagrozić pozycji bitcoina – mówi Eryk Szmyd, analityk XTB.

Bitcoin spada, inwestorzy panikują, memecoiny Melania i Trump w odwrocie. Co się dzieje na rynku kryptowalut?

Bitcoin spada poniżej 100 tys. dolarów, czym wytrącił z równowagi amerykańskich inwestorów, tym bardziej, że nie jest to przypadek, a odpowiedź rynku na rewelacyjne wieści z Chin, gdy model sztucznej inteligencji chińskiej firmy DeepSeek zagroził amerykańskiej dominacji w dziedzinie AI. Spadają notowania amerykańskich firm technologicznych, a także właśnie Bitcoina. Co się dzieje na rynku kryptowalut, wyjaśnia w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu” Eryk Szmyd, analityk XTB.

Zbigniew Juroszek, prezes Atalu: Deweloperzy też czekają na cięcia stóp

Deweloperzy przyzwyczaili się, że sprzedawali mieszkania na wczesnym etapie budowy. Teraz to się przesuwa i oznacza większe koszty. Zainwestowaliśmy w dużą ofertę i liczymy, że tym wygramy, kiedy koniunktura wróci – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.

Taki będzie 2025 r. Prognozy „Parkietu”

Już we wtorek 28.01 na stronach parkiet.com i rp.pl, specjalny program na żywo: Taki będzie 2025 r. Prognozy „Parkietu”. Z ekspertami poszukamy odpowiedzi na najważniejsze polityczne, gospodarcze, rynkowe i finansowe pytania. Zapraszamy od godz. 12.00

Co planuje Atal w 2025 r. Ocena kondycji rynku mieszkaniowego

Co - po słabszym pod względem sprzedaży mieszkań 2024 r. - przyniesie kolejny rok? Kto kupuje mieszkania? Czy rośnie presja na obniżanie cen? Czy rozbudowa oferty nie była za agresywna? A może to rok okazji inwestycyjnych dla deweloperów? Nie tylko o tym porozmawiamy ze Zbigniewem Juroszkiem, prezesem Atalu.