Święto w USA wygasza aktywność na GPW

Czwartkowe notowania na rynku warszawskim zostały zagrane pod nieobecność rynków amerykańskich, co zwykle owocuje zredukowaniem zmienności i pozwala schować się w giełdom w ograniczonej płynności.

Echo bankowej siły na GPW

Wśród dużych spółek na pierwszy plan znów wysuwają się banki, choć na razie możemy tylko mówić o próbach przełamania średnioterminowej słabości tej grupy spółek.

Europejskie indeksy na plusie, TEXT mocno w górę po wynikach, CCC pod presją mimo dobrych rezultatów za III kwartał

Indeksy europejskie zakończyły dzień na plusie, z niemieckim DAX 40 zyskującym 0,71% i francuskim CAC 40 rosnącym o 0,42%. W regionie pozytywnie wyróżniał się również austriacki ATX20 ze wzrostem o 0,54% oraz włoski FTSE MIB z wynikiem +0,50%. Dziś z powodu Święta Dziękczynienia giełda w USA pozostawała zamknięta.

Poranne zwyżki WIG20 oparte na bankach

Czwartkowa sesja giełdowa w Europie zapowiada się spokojnie. Większość europejskich indeksów z rana zyskuje, ale trudno oczekiwać większej aktywności inwestorów.

Rynek czeka na nowe impulsy

Sesja środowa na rynku warszawskim skończyła się spadkami głównych indeksów. WIG20 stracił 0,60 procent z licznikiem obrotu pokazującym 870 mln złotych, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 0,49 procent przy obrocie zbliżonym do 1,07 mld złotych.

Momenty były, ale to niedźwiedzie znów górą na GPW

WIG20 w połowie notowań tracił prawie 1,5 proc. Później byki wzięły się do roboty i pojawiła się szansa by wyjść na plus. Zapędy te okazały się jednak nieskuteczne.

Czarny Piątek rozczaruje detalistów?

Globalna gospodarka nie weszła w recesję, a konsumenci w ostatnich latach nie tylko w Polsce, ale również w Europie i Stanach Zjednoczonych okazali się zaskakująco odporni na inflację, zwiększając wydatki. Ich wzrost staje się jednak coraz bardziej selektywny, a potrzeba odbudowy oszczędności w połączeniu z niepewnością co do dalszej trajektorii inflacji, czy cen energii skłania miliony gospodarstw domowych do ostrożniejszego operowania budżetem oraz odbudowy oszczędności.

Słabość na europejskich parkietach, CD Projekt liderem spadków w WIG20

Indeksy europejskie zmierzają w kierunku niższego zamknięcia w momencie pisania. Podczas gdy rynki amerykańskie wykazują pewną siłę (Russell 2000 zyskuje 0,66%, a Dow Jones Industrial Average rośnie o 0,12%), główne indeksy europejskie znajdują się przeważnie na minusie. Niemiecki DAX 40 traci 0,34%, natomiast francuski CAC 40 notuje spadek o 0,45%.

Niedźwiedzie znów dają głos na GPW

Kolor czerwony przeważał na początku środowej sesji. Czy WIG20 będzie w stanie wrócić powyżej 2200 pkt?

WIG20 w punkcie równowagi

Sesja wtorkowa na rynku warszawskim skończyła się kosmetycznymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 oddał 0,13 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG spadł o 0,14 procent.

Krajowe indeksy złapały zadyszkę

Na warszawskiej giełdzie po czterech wzrostowych sesjach z rzędu do głosu doszli sprzedający.

Producenci aut tracą na zapowiedziach nowych ceł

Europejskie rynki notują dziś lekkie przeceny. Niemiecki DAX traci ok. 0,5%, szwajcarski SMI spada o 0,3%, a włoski IT40 notuje 0,3% przecenę. Najgorzej radzi sobie francuski CAC40, który spada o 0,7%.

Indeksy pną się powolutku w górę

Pozytywne nastroje utrzymały się na warszawskiej giełdzie, stwarzając korzystne warunki do kontynuacji odbicia.

Rynki natchnione wyborem nowego sekretarza Departamentu Skarbu USA

Wall Street żyje dzisiaj wyborem Scotta Bessenta, założyciela firmy inwestycyjnej Key Square Group oraz kluczowego donora kampanii prezydenckiej Trumpa, na stanowisko sekretarza Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych. Rynki bardzo ciepło przyjęły nominację Bessenta, postrzeganego jako kandydata umiarkowanego, który będzie dobrą przeciwwagą dla bardziej radykalnych projektów gospodarczych Donalda Trumpa.

WIG20 wraca nad 2200 pkt.

Notowania poniedziałkowe na rynku warszawskim skończyły się skromnymi zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 wzrósł o 0,40 procent, gdy indeks szerokiego rynki WIG zyskał 0,18 procent.

Coraz słabsze tempo odbicia indeksów w Warszawie

Pozytywne nastroje utrzymały się na warszawskiej giełdzie, stwarzając indeksom korzystne warunki do kontynuacji odbicia. Zapał do zakupów zaczyna jednak słabnąć.

Analiza poranna – Administracja Trumpa jednak nie taka straszna

Piątkowa sesja na Wall Street przyniosła dalsze wzrosty, gdzie najlepiej prezentowały się spółki przemysłowe zyskujące o 1%.

Krajowe indeksy się nie zatrzymują

Warszawska giełda udanie rozpoczyna nowy tydzień. Krajowe indeksy wspierane pozytywnymi nastrojami na zagranicznych giełdach zwyżkują już czwartą sesję z rzędu.