Kryptowaluty zareagowały bardzo nerwowo na działania Trumpa. Czy to koniec „miesiąca miodowego”?
Poniedziałkowa sesja przyniosła wyprzedaż na rynku kryptowalut, gdyż inwestorzy, w reakcji na wybuch wojny handlowej, wyprzedawali ryzykowne aktywa. Bitcoin tracił rano ponad 6 proc., a jego kurs spadł do 93,9 tys. USD. Ether zniżkował aż o 19 proc. i kosztował nieco ponad 2,5 tys. USD. Xrp tracił 20 proc., a dogecoin spadał o 19 proc. Po południu jednak kryptowaluty odzyskiwały część strat. Kurs bitcoina wrócił na poziom ponad 95 tys. USD.
Rozpoczęcie wojny handlowej obudziło zapomniane obawy rynku
Amerykański prezydent Donald Trump zaskoczył inwestorów, dokonując szybszych i większych podwyżek ceł, niż się spodziewali. Teraz zaczynają liczyć, jak ta decyzja może wpłynąć na zyski spółek giełdowych. Obawiają się również, że wyższe koszty importu do Stanów Zjednoczonych skłonią Fed do tego, by dłużej wstrzymywał się z dalszymi obniżkami stóp lub nawet zaczął je znów podnosić.
Styczeń już zszargał nerwy, a to dopiero początek
W pierwszych tygodniach nowego roku doszło do powrotu kapitału na GPW i większość spółek zyskiwała. Jak na razie przewagę mają byki, ale początek lutego pokazuje, jak kruchą i jak wiele będzie zależało od interpretacji decyzji nowego amerykańskiego prezydenta.
Cła Donalda Trumpa uderzyły w kryptowaluty
Bitcoin zaczął poniedziałek z silnym spadkiem, aby przełamać 95195,00 dolara i osiągnąć 91230,00 dol., co wskazuje na powrót na korekcyjną ścieżkę niedźwiedzia. Potem cena zaczęła odrabiać, aby przetestować 95195,00 dol., które zamienia się w kluczową linię oporu.
W kierunku historycznego rekordu
Ostatni tydzień stycznia przyniósł kontynuację zwyżek na warszawskiej giełdzie. Nasz parkiet okazał się niewrażliwy na problemy branży sztucznej inteligencji w USA. Zyskiwały wszystkie główne indeksy.
WIG-Ukraine odzyskał optymizm na zapas
Indeks spółek ukraińskich WIG-Ukraine rośnie imponująco, ale nastroje akcjonariuszom mógł popsuć sygnał Kernela o możliwym squeez-oucie, do którego może szykować się ich zaprzyjaźniony właściciel Namsen Ltd. Kurs IMC niemal się podwoił w ciągu roku.
Czy niemieckiej gospodarce grozi zimowa recesja?
Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to pogorszenie koniunktury doprowadzi do recesji zimowej – twierdzi ING – ponieważ wskaźniki wyprzedzające, takie jak klimat biznesowy Ifo czy napływające zamówienia, niestety nie sygnalizują jeszcze żadnej poprawy.
Notowania srebra mogą pójść w kierunku 32,50 dolarów za uncję
Prognozuje się, że w 2025 r. rynek srebra odnotuje kolejny znaczący deficyt (całkowita podaż pomniejszona o popyt) piąty rok z rzędu. Podobnie jak w poprzednich latach, popyt przemysłowy pozostanie głównym czynnikiem wpływającym na tę sytuację.