Listopadowy przełom czy pogłębienie spadków

Krajowy rynek akcji od tygodni jest w słabej formie. Jeśli korekta zawita na dobre w USA, to trudno liczyć na zmianę nastrojów nad Wisłą. Z drugiej strony nawet najgorsza passa kiedyś się kończy, choć trudno to uznać za istotny argument.

Świece podpowiadają wąski, ale mocny zestaw spółek na październik

Rewolucji w portfelu technicznym nie ma. Dwie spółki – LPP i XTB – otrzymały po dwa głosy analityków. Do październikowego portfela przeszły też dwie pozycje z poprzedniego miesiąca. Zdaniem ekspertów rynki wciąż mają pozostać kapryśne, ale na tym też da się zarobić.

Portfel techniczny na wrzesień: Krajowy rynek akcji wreszcie się przebudził

Po fali odreagowania z początku sierpnia krajowy rynek zastygł. Początek nowego miesiąca przynosi jednak wyraźne przebudzenie i wybicie głównych indeksów ponad ważne opory. Które spółki mogą się wyróżniać na tle rynku?

Portfel techniczny na sierpień: Powrót do szczytów albo jeszcze jedna fala korekty

Rynki stoją teraz na rozdrożu, ale uwaga kieruje się głównie na Wall Street. Inwestorzy zadają sobie pytanie, czy środowe zwyżki to pułapka, czy jednak długo wypatrywany sygnał zmiany kierunku indeksów, który przeniesie się też na inne rynki.

Kierunek: duże spółki. Analitycy celują w branżę surowcową

Dwóch ekspertów analizy technicznej upatrzyło sobie na lipiec miedziowy KGHM. W składzie portfela na ten miesiąc znalazła się także JSW, ale to niejedyni przedstawiciele WIG20, których w poprzednich miesiącach raczej omijano.

Portfel techniczny na czerwiec: Analitycy stawiają raczej na prymusów niż hamulcowych

W składzie portfela technicznego „Parkietu” na czerwiec znalazły się przede wszystkim spółki, dzięki którym główne indeksy są w stanie bić rekordy, choć reprezentują bardzo różne sektory rynku. Znów dominują średnie i małe przedsiębiorstwa.

Inwestorzy po urlopach ruszyli do zakupów polskich akcji

Polska giełda znów rozpieszcza posiadaczy akcji. W poniedziałek indeksy odznaczały się nadzwyczajną siłą – WIG wzbił się na nowy rekord wszech czasów, a WIG20 na nowy rekord hossy. Na jakie spółki stawiają w takich warunkach eksperci analizy technicznej?

Portfel techniczny na maj: Hossa gra kolejny akord, na celowniku średnie spółki

Po kwietniowych wichurach początek maja przynosi wyraźne umocnienie indeksów akcji. Na krajowym rynku nadal brylują duże firmy, ale uwagę ekspertów analizy technicznej przyciągają raczej średnie.

Portfel techniczny na kwiecień 2024: Miszmasz pomysłów na początek nowego kwartału

Analitycy mocno przewertowali krajowe indeksy, wybierając na kwiecień osiem nowych spółek. O części z nich ostatnio było głośniej, jak na przykład o LPP czy XTB, ale są też firmy z zakamarków rynku, na przykład Stalexport Autostrady.

Analitycy trzymają się mniejszych spółek

W marcowej odsłonie portfela technicznego „Parkietu” najszerszą reprezentację mają firmy z rodowodem mWIG40, który w lutym radził sobie najlepiej ze wszystkich głównych indeksów GPW.

Portfel techniczny na marzec 2024 r.: analitycy chcą wygrać z rynkiem dzięki średnim firmom

Większość ekspertów analizy technicznej szans na rynkową przewagę w marcu upatruje w drugiej linii spółek. Do portfela na ten miesiąc polecają oni m.in. tegorocznych liderów naszej giełdy, takich jak Rainbow Tours, ale i hamulcowych – Allegro czy Cyfrowy Polsat.

Portfel techniczny na luty 2024 r. Kilka giełdowych rodzynków na koniec korekty

Krajowy rynek w ostatnich dniach oddycha pełną piersią, przełamując marazm z pierwszych tygodni nowego roku. WIG20 prężnie zmierza do odrobienia strat z początku roku, a popyt powoli zaczyna myśleć o grudniowych szczytach. Które spółki wydają się atrakcyjne z technicznego punktu widzenia? Analitycy szukają pomysłów w WIG20 i mWIG40.

Kilka spółek na kapryśny początek nowego roku

Pierwsza sesja 2024 r. nie miała wiele wspólnego z tym, do czego nas przyzwyczaił rok 2023. Poniżej przedstawiamy propozycje ekspertów analizy technicznej, które mają dać szansę przewagi nad rynkiem.

Święty Mikołaj rozdaje prezenty, hossa trwa

W grudniowym zestawie spółek z pozytywnymi sygnałami technicznymi znalazły się głównie firmy z WIG20 i mWIG40. Uwagę analityków skradły m.in. przedsiębiorstwa finansowe, surowcowe i energetyczne. Część z nich w tym roku już mocno zyskała, ale nie wszystkie.

Portfel techniczny „Parkietu”: Mocny zwrot w kierunku dużych spółek

Analiza techniczna polskich spółek podpowiada, że ciekawsze sygnały dla inwestorów płyną teraz z kursów przedsiębiorstw należących do WIG20. To spora zmiana w porównaniu z poprzednimi miesiącami.

Mocne spółki na trudny rynek w październiku

Analitycy przewidują, że nadchodzące tygodnie nie będą najlepszym okresem na GPW. Ich zdaniem główne indeksy balansują na cienkiej krawędzi. Dlatego najczęściej stawiają na silne przedsiębiorstwa z mWIG40 bądź sWIG80.

Analitycy szukają zysku w mniejszych firmach

Eksperci analizy technicznej znów chętniej sięgają po mniejsze spółki z GPW. Nie przeszkadzają im nawet ponad 100-proc. zwyżki w tym roku, o które nietrudno wśród firm o mniejszej kapitalizacji.

Analitycy przypomnieli sobie o słabszych dużych spółkach

Wśród dużych firm wciąż można znaleźć takie, które w tym roku notują zniżki. Wreszcie zaczęły one zwracać uwagę analityków. Po raz pierwszy od dłuższego czasu w portfelu technicznym spółek z WIG20 będzie tyle co małych i średnich.