Kamil Cisowski, DI Xelion: Świeci się wiele lampek ostrzegawczych

Amerykański rynek akcji jest coraz mocniej przegrzany, choć na razie nie widać powodów do przerwania wzrostów – ocenia Kamil Cisowski, dyrektor analiz i doradztwa inwestycyjnego, Dom Inwestycyjny Xelion.

Portfel funduszy. Jak długo może potrwać sielanka na rynkach

Inwestorzy chcący zarabiać muszą godzić się na wysokie wyceny amerykańskich akcji. Wciąż powinien być to rynkowy lider hossy. Jeśli zaś sytuacja polskiego rynku wreszcie się odmieni, rynek najpierw pociągną duże przedsiębiorstwa.

Europa musi teraz znaleźć na siebie nowy pomysł

Unijna polityka powinna iść w kierunku poluzowania kwestii klimatycznych i większego nacisku na innowacyjność – mówi Jędzej Janiak, dyrektor ds. doradztwa inwestycyjnego, F-Trust iWealth.

Prawie wszystko na jedną kartę. Na USA

Zarządzający autorskimi portfelami funduszy inwestycyjnych ogółem wyraźnie zwiększyli zaangażowanie w amerykańskie akcje, będąc jednocześnie świadomymi ich wymagających wycen. Z portfeli wyfrunęły fundusze metali szlachetnych.

Zyski z obligacji idą na akcje i surowce

Wrzesień nie przyniósł spodziewanych spadków na rynkach (nie licząc GPW), a to dodaje odwagi zarządzającym. Nadchodzi też czas surowców. Wygląda też na to, że obligacje dały z siebie już sporo i warto pomyśleć o realizacji zysków z tych aktywów.

Dla Chin kluczowe będą dalsze kroki w polityce fiskalnej

Zaproponowane w Państwie Środka rozwiązania same w sobie nie tworzą solidnej podstawy do trwałego odbicia w tej gospodarce. Konieczny jest jednak silny stymulus fiskalny – mówi Bartosz Wałecki, analityk, trader, Michael/Ström Dom Maklerski.

Portfel funduszy na wrzesień: Gwałtowna redukcja akcji. W ich miejsce polskie obligacje

Całkiem wysokie rentowności polskich obligacji zachęcają do inwestycji w tego typu fundusze. Szczególnie że ostatnie tygodnie były prawdziwą huśtawką nastrojów na rynkach akcji, która może jeszcze pobujać.

Przełom lipca i sierpnia jak przyspieszony kurs inwestowania

W portfelach funduszy jak na rynku – niektórzy zarządzający wyczuli rynkowe przegięcie, inni się spóźnili. Teraz pozostaje albo gruntownie przebudować strukturę portfeli, albo liczyć, że spadki tak szybko, jak przyszły, tak szybko odejdą.

To może być tylko krótkoterminowy krach

Ostatnie spadki w dłuższym okresie mogą okazać się dobrym momentem do akumulacji akcji - przewiduje Marcin Ciesielski z zarządu Ceres DI.

Zarządzający jeszcze mocniej stawiają w lipcu na akcje

Zarządzający portfelami funduszy są dość spokojni o rynki akcji w najbliższym czasie. Zdecydowanie chętniej inwestują też w obligacje, ale już te o dłuższym okresie zapadalności, dla których II półrocze ma być zdecydowanie lepsze.

Jędrzej Janiak, F-Trust, iWealth: Dalej liczymy na spółki wzrostowe z USA

Temat sztucznej inteligencji pozostaje głównym motorem wzrostu amerykańskiego rynku. Zmieniają się tylko konie pociągowe – zauważa Jędrzej Janiak, dyrektor ds. doradztwa inwestycyjnego, F-Trust, iWealth.

Portfel funduszy na czerwiec: Wyraźna redukcja akcji w portfelach i „inflacyjna” faza ożywienia

Z początkiem czerwca o ponad 9 punktów procentowych spada średni udział akcji w portfelach funduszy, prowadzonych przez ekspertów. Na znaczeniu zyskują obligacje, przede wszystkim polskie, ale i surowce.

Portfel funduszy inwestycyjnych na maj: Zarządzający portfelami przesuwają kapitał z obligacji do akcji

Już w kwietniu średni udział akcji w portfelach był wyższy niż obligacji. Teraz z kolei przewaga papierów udziałowych nad dłużnymi jeszcze się powiększa i sięga niemal dwukrotnie więcej. Eksperci stawiają głównie na rynki rozwinięte.

Portfel funduszy na kwiecień 2024 r. Wielki reset portfeli funduszy inwestycyjnych

Ruszamy z kolejną 18-miesięczną edycją portfeli funduszy w odświeżonym składzie ekspertów. W szóstce poszczególnych portfeli proponowanych na kwiecień nie brakuje skrajności – jeden z nich składa się niemal wyłącznie z akcji, a drugi – z obligacji.

Portfel funduszy na marzec 2024 r. Mniej akcji, a więcej obligacji w portfelach

W wypowiedziach zarządzających autorskimi portfelami funduszy, które prezentujemy na łamach „Parkietu”, przewijają się dwie kwestie – coraz bardziej „wymagające” wyceny akcji i ryzyko schłodzenia nastrojów. Ale jak na razie nie ma mowy o panice.

Zamiast na obligacje długoterminowe lepiej postawić na surowce

Prawdopodobnie zbliżamy się do dołka inflacji, a to nie służy rychłym obniżkom stóp procentowych – zauważa Jędrzej Janiak, analityk F-Trust.

Warto wykorzystać korekty cen obligacji do zwiększenia pozycji

Obligacje oferują dziś atrakcyjne na tle poprzedniej dekady rentowności – zauważa Mateusz Namysł, zarządzający portfelami w Santander BP.

Portfel funduszy na luty 2024. Więcej polskich akcji w eksperckich portfelach

Choć styczeń dostarczył wielu wrażeń, to wciąż nie dał odpowiedzi na kluczowe pytania inwestorów. Dlatego szóstka zespołów eksperckich decyduje się raczej utrzymać struktury swoich portfeli funduszy na kolejny miesiąc.