Aktualizacja: 25.02.2017 18:22 Publikacja: 23.05.2011 12:25
Piątkowe notowania na rynku Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,66 procent przy 984 milionów złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,70 procent przy aktywności większej niż 1,21 miliarda złotych.
Europejskie indeksy kończą tydzień mieszaną sesją. Na poszczególnych rynkach widać z jednej strony wciąż utrzymujący się optymizm, z drugiej natomiast presję realizacji zysków wobec mocnego całego tygodnia.
WIG20 od początku roku zyskał na wartości już ponad 8 proc. Poziom 2400 pkt jest na wyciągnięcie ręki giełdowych byków.
Czy WIG20 zaliczy szóstą z rzędu wzrostową sesję? Są ku temu realne przesłanki
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Zadłużenie spółek w USA wciąż jest rekordowo niskie. Wskaźnik długu netto do EBITDA indeksu S&P 500 oscyluje wokół 1,5x, kiedy w latach 90. był prawie dwukrotnie wyższy.
Czwartkowe notowania na rynku warszawskim skończyły się kosmetycznymi zmianami głównych indeksów. WIG20 zyskał 0,02 procent przy spadku indeksu szerokiego rynku WIG o 0,06 procent.
WIG20 od początku roku zyskał na wartości już ponad 8 proc. Poziom 2400 pkt jest na wyciągnięcie ręki giełdowych byków.
Czy WIG20 zaliczy szóstą z rzędu wzrostową sesję? Są ku temu realne przesłanki
Polski rynek akcji wygląda w styczniu zdecydowanie lepiej niż w poprzednich miesiącach, a główne światowe indeksy znów biją rekordy. Jeśli zdołają utrzymać trend, to byłby to dodatkowy mocny bodziec dla krajowych benchmarków.
Mimo początkowych trudności WIG20 zakończył czwartek na plusie. To jego piąta z rzędu sesja zakończona zwyżką.
WIG20 wstrzymał swój rajd na północ. To tylko chwilowa przerwa?
Niedawno zakończony rok nie był tak udany dla posiadaczy krajowych akcji jak poprzedni, co nie pozostało bez wpływu na portfele otwartych funduszy emerytalnych. Wyraźnie stopniał pakiet akcji ulokowany w spółkach z WIG20, jednocześnie wzrosło znaczenie w portfelu firm o średniej kapitalizacji.
Koniunktura na rynku akcji będzie zależała od kolejnych decyzji Trumpa. Gdyby rozpoczął wojnę celną to podniesie ona inflację. No i wtedy zacząłby się problem. Ale ja nie wierzę w rozpętanie wojny handlowej - mówi Piotr Kuczyński analityk DI Xelion.
Konflikty zbrojne i rywalizacja między Chinami a Zachodem coraz mocniej wpływają na działalność spółek. O tym, że czynniki zewnętrzne mogą zdecydować również o osiąganych wynikach, mówią m.in. Orlen, Unimot, Anwim i Ekopol.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas