Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.01.2025 17:50 Publikacja: 24.09.2023 14:34
Audi 100 Coupé S sprowadzony z Francji ma za sobą drobiazgową renowację.
Foto: Fot. Classic Cars Warsaw
Korzenie marki Audi sięgają głęboko, bo aż do roku 1899, kiedy to swoje przedsiębiorstwo założył August Horch. Wytwarzał luksusowe samochody osobowe. Niestety, problemy finansowo-prawne doprowadziły do tego, że nie tylko musiał odejść z firmy, ale stracił prawo do posługiwania się własnym nazwiskiem. Dlatego, gdy w 1909 roku powoływał do życia nową markę, nazwał ją Audi – bo tak tłumaczy się na łacinę słowo „horch”, znaczące „słuchaj”.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Otwierając się na zagraniczne giełdy, inwestorzy przede wszystkim zyskują więcej możliwości zarabiania i dywersyfikacji inwestycji. Na które branże i spółki z rynków rozwiniętych warto postawić ?
Rok 2024 r. był dla naszego zespołu czasem rozwoju. Chcielibyśmy, aby 2025 r. pod tym względem nie był gorszy – mówi Mateusz Choromański, szef najlepszego zespołu maklerów instytucjonalnych z Santander BM.
+16 proc. – to hipotetyczny wynik portfela edukacyjnego złożonego z trzech klas aktywów w ubiegłym roku. Na dłuższą metę ta przykładowa, prosta strategia inwestycyjna pozwoliłaby uzyskać stopy zwrotu konkurujące z akcjami i złotem, przy zmienności bliższej raczej obligacjom.
Bez względu na charakter obsługiwanych podmiotów rola maklera znacząco w najbliższych latach się nie zmieni – mówi Marcin Borciuch z BM PKO BP, najlepszy makler instytucjonalny na naszym rynku.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Zarządzający po raz kolejny wybrali najlepszych maklerów i zespoły instytucjonalne. W tej edycji rankingu „Parkietu” w głosowaniu udział wzięły 53 zespoły.
Spółki od dekad dzielące się z akcjonariuszami zyskiem charakteryzują się mniejszą zmiennością w porównaniu z szerokim rynkiem i lepiej zachowywały się w czasie rynkowych perturbacji.
Pierwsze tygodnie 2025 roku jak dotąd nie przyniosły cenowej rewolucji w salonach samochodowych, ale zmiany w cennikach dilerów, choć na razie ostrożne, już się zaczęły.
Kurs producenta gier w 2024 r. zyskał prawie 70 proc. W 2025 r. kontynuuje dobrą passę. Inwestorzy czekają na kolejne wieści w sprawie czwartej części „Wiedźmina”.
W ostatnich dwóch latach krajowa sieć się podwoiła. Ładowarek mamy już ponad 10,5 tys. Mimo to nadal nam daleko do wielu krajów UE, nawet tych mniejszych. Rok 2025 powinien przynieść dalszy rozwój, w czym udział będą miały giełdowe spółki.
Tesla zakpiła z ekspertów. Ten rok miał być słaby dla jej inwestorów, a tu niespodziewanie do ich portfeli trafiło ponad 570 miliardów dolarów.
Koncern prognozami dotyczącymi produkcji miedzi i srebra nie zachwycił. Również planowane wydatki inwestycyjne odbiegają od oczekiwanych. O notowaniach akcji nadal decydują czynniki zewnętrzne, a te nie napawają optymizmem.
Rząd uchwalił w środę nową treść rozporządzenia z listą firm podlegających ochronie państwa w sytuacji wrogiego – z punktu widzenia racji stanu – przejęcia. Trafiły na nią dwie największe prywatne stacje telewizyjne. Ale nie tylko one.
Strategia na lata 2025–2035 wskazuje na szybkie odejście od węgla i to niezależnie od tego, czy będzie wydzielenie węgla, czy nie. Wyjątkiem ma być blok w Jaworznie. Spółka stawia na dystrybucję, która będzie największą pozycją inwestycji. Te wyniosą razem 100 mld zł.
CD Projekt przez kilka lat był motorem hossy na GPW w sektorze gier. Rynek liczy, że historia się powtórzy, a impulsem do zwyżek ma być czwarta część „Wiedźmina”. Opublikowany w piątek zwiastun wzbudził bardzo duże zainteresowanie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas