Za 1 bitcoina płacono w środę po południu blisko 66,3 tys. USD. Dzień wcześniej kurs najpopularniejszej kryptowaluty ustanowił rekord wynoszący (według danych agencji Bloomberg) 69191,94 USD za 1 bitcoina. Tym samym przewyższył szczyt z listopada 2021 r. Po ustanowieniu nowego rekordu bitcoin tracił jednak 8 proc. wobec dolara, by odrobić część strat podczas środowej sesji.
W ciągu ostatniego miesiąca bitcoin zyskał aż 54 proc., a przez 12 miesięcy zdrożał o 195 proc. Przyczyniło się do tego m.in. zatwierdzenie w styczniu przez amerykańskiego regulatora pierwszych funduszy typu ETF inwestujących w bitcoina na rynku SPOT-owym.
Uncja złota kosztowała w środę po południu 2136 USD. Jej cena była więc bliska rekordu ustanowionego dzień wcześniej, wynoszącego 2141,79 USD za uncję. Złoto zdrożało w ciągu ostatnich pięciu sesji o 5 proc. wobec dolara. Od początku roku zyskało 3,5 proc., a przez ostatnie 12 miesięcy poszło w górę o prawie 16 proc.
To że kruszec ustanowił rekord tego samego dnia co bitcoin, może świadczyć o wzroście wśród inwestorów wiary w to, że Fed w czerwcu zacznie cykl obniżek stóp procentowych. Rynek kontraktów terminowych sugerował w środę, że szansa na cięcie stóp na czerwcowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej wynosi 69 proc. Jeszcze pod koniec lutego oceniał on to prawdopodobieństwo na 58 proc.