Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 07.08.2017 08:10 Publikacja: 07.08.2017 08:10
Dariusz Krawczyk, prezes Polnordu
Foto: materiały prasowe
Jak długo dobra koniunktura na rynku mieszkaniowym może jeszcze potrwać?
W strategii Polnordu na lata 2016–2019 założyliśmy, że hossa wyhamuje w 2018 r., ale dokładnej daty nikt nie jest w stanie podać. Obecną koniunkturę napędzają tanie kredyty przy jednoczesnym ustabilizowaniu cen na najważniejszych rynkach w Polsce. Sytuacja może się zmienić w przypadku podniesienia stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej, co oznacza wzrost kosztów kredytów i ogólny wzrost cen. Branża deweloperska zawsze mocno odczuwa wzrost stóp procentowych czy zmniejszenie dostępności kredytów hipotecznych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Budowlana firma pozyskała kontrakt o wartości wielokrotnie przekraczającej kapitalizację. Skoczył kurs jej oraz jej spółki matki.
W 2024 r. zawarliśmy rekordowe umowy najmu. Biznes rozwija się dobrze, czynsze rosną. Analizujemy możliwość wcześniejszego rozpoczęcia wypłacania dywidend – mówi Radosław T. Krochta, prezes MLP Group.
Posłowie Polski 2050 złożyli projekt ustawy o obowiązku podawania w internecie cen na pierwotnym rynku mieszkaniowym. Kary mają sięgać do 10 proc. rocznego obrotu.
Po grudniowym odpoczynku deweloperzy uruchomili w styczniu więcej inwestycji niż na początku 2021 r., kiedy otoczenie makro im sprzyjało.
Polska grupa zbuduje dom studencki z drewnianych modułów na dachu sklepu Aldi w Niemczech za ponad 40 mln zł.
Nabywcy gotówkowi i inwestorzy będą zawsze, ale bez taniego kredytu hipotecznego popyt kupujących mieszkania na własne potrzeby będzie mocno ograniczony. Osobiście nie wierzę w obniżki stóp w tym roku – mówi Mikołaj Konopka, prezes grupy Dom Development.
Z początkiem nowego tygodnia inwestorzy handlujący na warszawskim parkiecie odważniej przystąpili do realizacji zysków. Najchętniej pozbywano się akcji największych firm na czele z bankami, które w tym roku dały już całkiem sporo zarobić.
Poniedziałkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się solidarnymi spadkami najważniejszych indeksów.
Początek nowego tygodnia przyniósł wyraźne umocnienie złotego, co przełożyło się na pogłębienie spadków najważniejszych walut. Krajowa waluta jest najsilniejsza względem euro od początku 2018 roku.
Początek tygodnia przynosi na europejskich rynkach mieszaną sesję. Niemiecki DAX jako jeden z nielicznych indeksów notuje dziś wzrosty, zyskując ok. 0,2%. Pozytywny sentyment widoczny jest także na notowaniach włoskiego IT40, który rośnie ponad 0,5%. Z drugiej strony mocniejszą przecenę widać na francuskim CAC40 (-0,9%), a także na brytyjskim FTSE 100 (-0,4%) oraz szwajcarskim SMI (-0,2%).
Budowlana firma pozyskała kontrakt o wartości wielokrotnie przekraczającej kapitalizację. Skoczył kurs jej oraz jej spółki matki.
Tytuł jest rzecz jasna wzięty z okładki książki Johna Reeda, amerykańskiego dziennikarza i socjalisty, który zrelacjonował w niej wydarzenia Rewolucji Październikowej 1917 roku. Będąc „on the ground”, jak mówimy w biznesie inwestycyjnym.
Minister finansów zapowiedział zmiany limitów wpłat na konta IKZE. Pomysł uatrakcyjnienia tej formy oszczędzania na emeryturę należy ocenić pozytywnie.
Mniej więcej 60 sesji trwała ostatnia zwyżka zakotwiczona w listopadowym dnie. Moglibyśmy być wyżej, ale pojawiły się niepokojące sygnały.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas