Adam Roguski

Adam Roguski

Dziennikarz i redaktor. Od września 2005 r. związany z „Gazetą Giełdy Parkiet”, a od września 2009 r. z działem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”. Obecnie zajmuje się rynkiem nieruchomości i budowlanym, spółkami notowanymi na GPW i Catalyst oraz niepublicznymi. Od maja 2022 r. jest redaktorem prowadzącym „Nieruchomości” – specjalistyczny piątkowy dodatek do „Rzeczpospolitej”. Prowadzi wywiady wideo z cyklu #ProstozParkietu i #RzeczoNieruchomościach. Współorganizator i moderator dorocznych wydarzeń „Spotkanie Liderów Branży Nieruchomości”, „Real Estate Impactor” i „Real Estate Trends”. Pomysłodawca cyklu „Nieruchomości pod Orłem”. Wcześniej pisał m.in. o spółkach z sektora hutniczego, przemysłu ciężkiego, firmach z portfeli Romana Karkosika, Zbigniewa Jakubasa i Grzegorza Hajdarowicza. W 2017 r. nominowany do tytułu Herosa Rynku Kapitałowego. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Unibep już w tym roku odbuduje zyski

Stabilizacja grupy za nami. Moją rolą jest zbudowanie na tym fundamencie trampoliny do odbicia rozumianego jako zwiększanie przychodów i przede wszystkim poprawa rentowności – mówi Andrzej Sterczyński, od początku roku nowy prezes Grupy Unibep.

Olivia rusza z inwestycją w mieszkania premium na wynajem

Olivia Pulse dostarczy 245 mieszkań na długoterminowy najem. Apartamenty trafią na sprzedaż, Olivia będzie operatorem.

Wiceprezes Inpro: Mamy de facto rynek kupującego

Jako sprzedawcy deweloperzy muszą się dużo bardziej starać. Brak programu dopłat i obniżki stóp procentowych – czy to w II połowie roku, czy w 2026 r. – będą wspierać powrót popytu na mieszkania – mówi Robert Maraszek, wiceprezes gdańskiego dewelopera Inpro.

Prezes Budimeksu o boomie i o tym, czy mieszkania będą tańsze

Budownictwo będzie napędzane potężnymi programami inwestycyjnymi. Konkurencja z firmami spoza UE o kontrakty nie jest walką na równych zasadach – mówi Artur Popko, prezes Budimeksu.

W co Norges Bank zainwestował w Polsce. Akcje, obligacje i magazyny

Norweski fundusz trzyma w akcjach spółek z GPW równowartość 5 mld zł. To 0,1 proc. wartości jego inwestycji na globalnych giełdach.

Victoria uplasowała wszystkie obligacje

Deweloper pozyskał 50 mln zł. Inwestorzy dopisali, redukcja zapisów sięgnęła 68 proc.

Inwestycje zapewnią budownictwu pracę

Długofalowe planowanie i nowe mechanizmy finansowania mają uniezależnić budownictwo infrastrukturalne od wahań związanych z unijnymi budżetami.

Państwo musi zaangażować się w mieszkaniówkę, by się rozwijać

Po roku bez programu dopłat do kredytów rynek się wreszcie uspokaja, ceny przestały rosnąć i miejmy nadzieję, że mieszkania przestaną być postrzegane jako dobro inwestycyjne – mówi Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, ministra funduszy i polityki regionalnej.

Zbigniew Juroszek, prezes Atalu: Deweloperzy też czekają na cięcia stóp

Deweloperzy przyzwyczaili się, że sprzedawali mieszkania na wczesnym etapie budowy. Teraz to się przesuwa i oznacza większe koszty. Zainwestowaliśmy w dużą ofertę i liczymy, że tym wygramy, kiedy koniunktura wróci – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.

Deweloperskie światy równoległe. Jakie prognozy?

Segment mieszkań popularnych jest w zapaści, rynek kręci się dzięki popytowi na lokale z wyższej półki. Bez cięć stóp procentowych i bez nowego programu dopłat – tak jeszcze pozostanie.