Adam Roguski

Adam Roguski

Dziennikarz i redaktor. Od września 2005 r. związany z „Gazetą Giełdy Parkiet”, a od września 2009 r. z działem ekonomicznym „Rzeczpospolitej”. Obecnie zajmuje się rynkiem nieruchomości i budowlanym, spółkami notowanymi na GPW i Catalyst oraz niepublicznymi. Od maja 2022 r. jest redaktorem prowadzącym „Nieruchomości” – specjalistyczny piątkowy dodatek do „Rzeczpospolitej”. Prowadzi wywiady video z cyklu #ProstozParkietu i #RzeczoNieruchomościach. Współorganizator i moderator dorocznych wydarzeń „Spotkanie Liderów Branży Nieruchomości”, „Real Estate Impactor” i „Real Estate Trends”. Pomysłodawca cyklu „Nieruchomości pod Orłem”. Wcześniej pisał m.in. o spółkach z sektora hutniczego, przemysłu ciężkiego, firmach z portfeli Romana Karkosika, Zbigniewa Jakubasa i Grzegorza Hajdarowicza. W 2017 r. nominowany do tytułu Herosa Rynku Kapitałowego. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Giełdowe firmy skorzystają ze słabości konkurencji

Jest szansa, by notowania deweloperów mieszkaniowych odreagowały – mówi analityk Erste. W cieniu zamieszania o program „Na start” inwestorzy wolą grę spółkami spekulacyjnymi.

Fundusz emerytalny Nationale Nederlanden też widzi potencjał w Mirbudzie

Po trwających od wiosny wzrostach kursu trwa batalia o przebicie kolejnej bariery, czyli 15 zł. Gdzie sufit?

Opóźnienie programu „Na start”. Konsekwencje dla rynku i firm

Kursy deweloperów mogą odreagować. Wzrosty sprzedaży mieszkań wobec 2023 roku są nadal realne – ocenia analityk Erste Securities.

Deweloperzy mieszkaniowi podsumowują I połowę 2024 roku

Na szerokim rynku początek roku zasilany był jeszcze „Bezpiecznym kredytem 2 proc.”. Wiosna przyniosła ochłodzenie sprzedaży. Notowane spółki odkrywają karty.

Cordia Polska z kapitałem z emisji obligacji

Deweloper mieszkaniowy rodem z Węgier pozyskał pieniądze na rozwój na polskim rynku.

Kredyt „Na start” najwcześniej od 2025 roku

Szef resortu rozwoju Krzysztof Paszyk będzie szukać większości politycznej dla programu dopłat do kredytów i innych elementów polityki mieszkaniowej.

Mieszkania z zielonymi certyfikatami droższe, ale dadzą oszczędności

Zaledwie 3 proc. projektów z certyfikatami środowiskowymi to mieszkaniówka – wliczając PRS i akademiki. Ta nisza będzie jednak rosła – z kilku powodów.

Wiceprezes Erbudu: OZE i drewno z olbrzymim potencjałem

Onde jest w jednym z lepszych momentów w historii, biorąc pod uwagę otoczenie rynkowe OZE. Dla budownictwa modułowego szansą są fundusze z KPO – mówi Jacek Leczkowski, wiceprezes Erbudu i przewodniczący rady nadzorczej Onde.

Sejm odrzucił projekt ustawy antyfliperskiej. Czy to kończy temat?

Głosy Lewicy i PiS nie wystarczyły, by projekt zmian w podatku od kupna i sprzedaży mieszkań nie trafił do kosza. Czy z inicjatywą wyjdzie ministerstwo finansów?

OZE i drewniane moduły. Jak Erbud chce zarabiać na zielonych trendach

Grupa Erbud ze zmianami w spółkach córkach. Onde od 1 lipca będzie kierował nowy prezes pracujący wcześniej dla Siemensa, a fabryka MOD21, która powstała, by sprzedawać drewniane moduły głównie zachodnie rynki – poszuka możliwości w Polsce. Katalizatorem obu segmentów mają być pieniądze KPO. O perspektywach powie Jacek Leczkowski, wiceprezes Erbudu i szef rady nadzorczej Onde.