Bilety na mecze w banku | Bilety na wybrane mecze PKO BP Ekstraklasy można kupić w serwisie internetowym iPKO. W jednym zamówieniu można kupić bilety dla siebie, rodziny i znajomych. Bilety są przesyłane na adres e-mail, który podaje się w formularzu. Dane osobowe na bilecie są zabezpieczone: hasło do pliku z biletami składa się z 6 ostatnich cyfr numeru PESEL osoby kupującej bilet. Na mecz należy wziąć ze sobą bilet i dowód tożsamości.
Współpraca w płatnościach | Grupa SIBS oraz Aion Bank i Vodeno podpisały list intencyjny dotyczący nawiązania partnerstwa. Firmy zamierzają rozpocząć współpracę od połączenia sił w zakresie udostępniania możliwości bramek płatniczych i rozwiązań fintech na rzecz rozwoju płatności w Europie. Kooperacja będzie dotyczyła rozwoju w zakresie połączonych rozwiązań płatniczych (Payment Gateway, QR Payments, aplikacja typu softPOS) i produktów kredytowych, takich jak płatności odroczone (BNPL), raty oraz innych możliwości finansowania.
Dark mode w BNP Paribas | „Tryb ciemny” (tzw. dark mode) jest już dostępny dla klientów Banku BNP Paribas, po ściągnięciu aktualizacji aplikacji GOmobile do wersji 2.16. Przeglądanie aplikacji w taki sposób obniża zużycie energii przez smartfon, co przekłada się na jego dłuższe działanie bez potrzeby ładowania.
Lokata za konto | Oferta banku Credit Agricole 8 proc. na Lokacie mobilnej na 270 dni dotyczy jednej lokaty terminowej o stałym oprocentowaniu, którą założy się w aplikacji CA24 Mobile, w ciągu 14 dni od otwarcia Konta dla Ciebie. Minimalna kwota lokaty – 1000 zł, a maksymalna 75 000 zł.
Zagrożenia dla sektora | Wyłudzenia produktów finansowych i cyberataki pozostają najistotniejszym wyzwaniem w kontekście nadużyć w sektorze finansowym – wynika z najnowszego raportu Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF) i EY Polska „Nadużycia w sektorze finansowym. Edycja 2022”. W tegorocznej, 13. edycji badania ZPF i EY Polska ankietowani przedstawiciele instytucji finansowych w Polsce ponownie potwierdzili, że kluczowym zagrożeniem dla sektora finansowego w kontekście nadużyć pozostają wyłudzenia produktów kredytowych i pożyczek. Wyniki ujawniły również, jak istotnym zagrożeniem są też cyberataki. Zmieniające się i coraz bardziej wyrafinowane schematy działania sprawców nadużyć powodują, że w świetle postępującego rozwoju technologicznego zagrożenie to z roku na rok będzie zyskiwało na znaczeniu. Przestępcy coraz częściej wolą działać w cyberprzestrzeni i zdalnie okradać klientów instytucji finansowej, niż np. wyłudzić pożyczkę za pomocą podrobionych dokumentów, pojawiając się osobiście w placówce.