Mimo wydłużenia terminu Pure Biologics nie otrzymało płatności z tytułu sprzedaży prawa do dwóch projektów lekowych amerykańskiemu Promittens Corporation. Spółce przysługiwała opłata początkowa w łącznej kwocie 8-9 mln USD wynikająca z podpisanej pod koniec grudnia 2024 r. umowy z Amerykanami. W związku z tym zarząd Pure chce zmienić umowę i jednocześnie rozpocząć poszukiwania nowego potencjalnego nabywcy. - Działania spółki są konsekwencją braku realizacji umowy przez nabywcę. Środki pieniężne przewidziane w umowie nie wpłynęły do spółki w ustalonym terminie. Nabywca poinformował, że nadal pracuje nad zamknięciem rundy finansowania, która zapewni możliwość realizacji umowy – wyjaśnia Pure Biologics w komunikacie.
Czytaj więcej
Z początkiem czwartkowej sesji inwestorzy rzucili się do zakupów akcji spółki Pure Biologics, w wyniku czego kurs rósł nawet o blisko 30 proc. będąc liderem wzrostów na szerokim rynku. Przekonały ich pozytywne wieści, które napłynęły ze spółki.
Pure zamierza rozpocząć poszukiwania nowego nabywcy
Zarząd Pure chce sobie zostawić furtkę do negocjacji z innymi podmiotami. - Spółka będzie dążyć do takiej zmiany umowy, która pozwoli na poszukiwanie innego nabywcy dla projektów objętych umową, z zastrzeżeniem, że jeśli płatność nadejdzie, spółka powróci do realizacji umowy. Jeśli spółka znajdzie nabywcę przed dokonaniem płatności, nabywca będzie miał pierwszeństwo zakupu projektu po tej samej cenie, co nowy potencjalny nabywca – wyjaśnia zarząd Pure. Jednocześnie, z uwagi na zaistniałą sytuację, spółka informuje, że prace nad strategią ulegały wydłużeniu.
Czytaj więcej
Polska spółka sprzedaje prawa do dwóch projektów amerykańskiej firmie. Umowa przewiduje płatności początkowe oraz potencjalne płatności z tytułu kamieni milowych sięgające 299 mln dolarów.
Pod koniec 2024 roku Pure Biologics poinformowała rynek o zawarciu umowy sprzedaży praw do cząsteczek PBA-0405 (projekt PB004) oraz PBA-0111 (projekt PB003G) z amerykańską spółka Promittens Corporation. Zgodnie z umową z Amerykanami polskiej spółce przysługiwała opłata początkowa w łącznej kwocie od 8 do 9 mln USD. Umowa przewidywała również potencjalne płatności z tytułu kamieni milowych w łącznej kwocie sięgającej 299 mln USD oraz tantiemy.