- Budujemy bank dla klientów detalicznych i mikroprzedsiębiorstw. Bank, w którym cała rodzina znajdzie coś dla siebie - mówi Bartosz Chytła, pierwszy wiceprezes zarządu.
Zastąpienie dotychczasowej nazwy i marek nie będzie miało wpływu na umowy zawarte przez klientów z FM Bankiem PBP, będą one kontynuowane na dotychczasowych zasadach przez Nest Bank. Numery rachunków bankowych również pozostaną bez zmian. Bank zapewnia, że zmiany nie pociągną też za sobą zmian opłat i prowizji. Nest Bank zapowiada utrzymanie usług, które cieszyły się największym zainteresowaniem w dotychczasowej ofercie, takich jak konto osobiste bez opłat (czyli 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, za wydanie i korzystanie z karty płatniczej oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce).
Od poniedziałku 31 października klientów przywita nowa strona internetowa www.nestbank.pl, na której znajdzie się na niej m.in. 3 miesięczna Nest Lokata Witaj z oprocentowaniem 4 proc. w skali roku (pod pewnymi warunkami) oraz inne lokaty z podwyższonym oprocentowaniem. Również mikroprzedsiębiorstwa będą miały ofertę dla siebie w postaci darmowego konta – zarówno dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, jak i spółek prawa handlowego.
W ofercie pojawi się też nowy produkt oszczędnościowy dla rodzin: Nest Rodzinne Oszczędności. To konto zaprojektowane z myślą o systematycznym, długoterminowym oszczędzaniu, również niewielkich kwot. Bank wspiera regularność w oszczędzaniu przez premie, które rosną wraz z liczbą posiadanych dzieci i okresem wpłat. Oszczędzanie za pomocą Nest Rodzinne Oszczędności nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i kosztami administracyjnymi, w tym opłatami za wcześniejsze zakończenie oszczędzania. - Ten produkt obrazuje filozofię działania Nest Banku: proste, bezpieczne produkty finansowe dla całej rodziny – zaznacza Chytła.
Zgodnie ze strategią „oceniamy biznes, a nie tylko papiery" Nest Bank w październiku wdrożył nową ofertę kredytów dla przedsiębiorców rozliczających się z urzędem skarbowym na bazie Karty Podatkowej czy Ryczałtu ewidencjonowanego. W ramach finansowania przedsiębiorca może uzyskać nawet 100 tys. zł na 84 miesiące. - Dostępność finansowania to dla nas priorytet. Dlatego z naszych kredytów mogą korzystać również firmy nie wykazujące zysku księgowego, czy działające w takich branżach jak budownictwo czy transport - dodaje.