Cavatina: Hamowanie w biurach trampoliną

– Ilość powierzchni biurowych w budowie obniżyła się w ciągu ostatnich 12 miesięcy, szczególnie drastycznie w Warszawie, gdzie biurowców powstaje najmniej od dziesięciu lat – wskazuje Mateusz Strzelecki, partner w firmie doradczej Walter Herz odpowiedzialny za rynki regionalne.

Publikacja: 04.05.2021 05:05

Cavatina: Hamowanie w biurach trampoliną

Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz Marta Bogacz

– Po niewielkiej przerwie od wprowadzenia obostrzeń deweloperzy zaczęli startować z projektami, których budowę wcześniej zaplanowali, nie oznacza to jednak, że boom, jaki obserwowaliśmy w sektorze biurowym przed pandemią, jest kontynuowany – podkreśla.

Sytuację rynkową chce wykorzystać notowany na Catalyst i planujący debiut na GPW deweloper Cavatina Holding. – Budujemy przede wszystkim na rynkach regionalnych, które w naszej ocenie zapewnią atrakcyjne stopy zwrotu, gdyż obserwujemy tam rozwój centrów usług biznesowych i IT. Będziemy zamykać komercjalizację projektów w trakcie bardzo prawdopodobnej luki podażowej – mówi Rafał Malarz, prezes Cavatiny. – Od pewnego czasu realizujemy projekty biurowe w ramach inwestycji typu mixed-use z partnerem z rynku mieszkaniowego. Obecnie w trzech takich projektach powstaje 175 tys. mkw. najmu i 1,5 tys. lokali na wynajem. Wierzymy, że to pozytywnie przełoży się na tempo komercjalizacji biur i stopy zwrotu z inwestycji – dodaje prezes Cavatiny. Ar

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Budownictwo
Polski Holding Nieruchomości z lepszymi zyskami z najmu i mieszkaniówki. Skąd strata netto?
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Budownictwo
Unibep po konferencji: znamy cele budowlano-deweloperskiej grupy na ten rok
Budownictwo
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań w I kwartale 2025 roku
Budownictwo
Grupa Unibep z mocną poprawą wyników po reorganizacji
Budownictwo
Dom Development ustanowił nowy program emisji obligacji o łącznej wartości do 400 mln zł
Budownictwo
Bardzo mocna przecena obligacji Ghelamco. Co się dzieje?