Echo Investment: Mordor z zielonym światłem

Echo Investment uzyskało zgodę Rady Warszawy na zabudowę działki na Służewcu w trybie specustawy. Na kupionej od Immofinanzu parceli vis a vis Galerii Mokotów spółka wyburzy stary kompleks biurowy i postawi osiedle na 1250–1600 mieszkań.

Publikacja: 10.09.2021 05:00

Echo Investment: Mordor z zielonym światłem

Foto: materiały prasowe

To największe przedsięwzięcie, jakie do tej pory uzyskało zielone światło w ramach ustawy, która miała poprawić podaż lokali, ale której efekty są w skali kraju mizerne. Echo zbuduje również i przekaże miastu podstawówkę dla 450 uczniów – pierwotnie oferowana była tam mniejsza placówka – ale radni się na to nie zgodzili. Na działce będzie też 3 ha terenów zielonych.

– Decyzja radnych otwiera nowy rozdział w historii Służewca. Najstarsza część biurowej, monofunkcyjnej dzielnicy zmieni swój charakter i stanie się przestrzenią, która zaspokaja najważniejsze potrzeby mieszkańców w odległości spaceru – skomentowała Małgorzata Turek, członek zarządu Echa Investment. – Między dobrymi biurowcami, które już zapewniają miejsca pracy, pojawią się atrakcyjne budynki mieszkaniowe, otoczone zielenią i zapewniające dostęp do usług codziennej potrzeby. Projekt przeszedł szerokie konsultacje społeczne i wymagającą procedurę formalną, dzięki którym odpowiada na realne potrzeby miasta, jest uzgodniony z lokalną społecznością – dodała.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Budownictwo
Polski Holding Nieruchomości z lepszymi zyskami z najmu i mieszkaniówki. Skąd strata netto?
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Budownictwo
Unibep po konferencji: znamy cele budowlano-deweloperskiej grupy na ten rok
Budownictwo
Deweloperzy podsumowują sprzedaż mieszkań w I kwartale 2025 roku
Budownictwo
Grupa Unibep z mocną poprawą wyników po reorganizacji
Budownictwo
Dom Development ustanowił nowy program emisji obligacji o łącznej wartości do 400 mln zł
Budownictwo
Bardzo mocna przecena obligacji Ghelamco. Co się dzieje?