Tematy rozmowy:
Czy to już kres hossy za oceanem?
Co z recesją w USA – będzie, czy nie będzie?
Czy rentowności obligacji amerykańskich zmieniają na trwale kierunek na południowy?
Aktualizacja: 31.03.2025 08:37 Publikacja: 06.11.2023 11:14
Foto: parkiet.tv
Tematy rozmowy:
Czy to już kres hossy za oceanem?
Co z recesją w USA – będzie, czy nie będzie?
Czy rentowności obligacji amerykańskich zmieniają na trwale kierunek na południowy?
Rentowność vs stopa dywidend na Wall Street. Na co postawić?
Złoto znów w okolicach 2 tys. USD. Czy tym razem uda się przebić sufit?
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00
Indeks WIG jest o krok od przebicia psychologicznego poziomu 100 tys. pkt. Czy uda się go w końcu zdobyć? A jeśli tak, to co dalej czeka nasz rynek? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ. Zapytamy go m.in.:
Czy inwestycje w luksus mogą być alternatywą dla złota, bezpieczna przystanią w czasach napięć? To pytanie jest całkiem na miejscu, bo rynek dóbr luksusowych urósł w ubiegłym roku aż o... jedną czwartą, o 24,6 proc. obliczył KPMG w swoim raporcie z rynku luksusu. Najsilniejszym motorem rozwoju są - samochody z półki premium i luksusowych, które wzrosły rok do rok aż o blisko 35 proc. do 36 mld zł
Indeksy na warszawskiej giełdzie śrubują rekordy. Czy przekonały one już największych sceptyków? Gościem Przemysława Tychmanowicza w środowym programie Prosto z Parkietu był Daniel Kostecki, analityk CMC Markets. Naszego gościa pytaliśmy m.in.:
Kamil Stolarski, szef zespołu analiz giełdowych w Santander Banku, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz i doradztwa w Noble Securities, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Wtorkowa sesja rozpoczęła się od wyraźnej przeceny akcji na GPW. WIG20 tracił ponad 2 proc. Czy są powody do niepokoju? Zastanowimy się nad tym we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy:
Napięcia w relacjach transatlantyckich przełożyły się na słabe notowania akcji części amerykańskich firm zbrojeniowych. To mocno kontrastuje choćby z silnymi zwyżkami papierów producentów uzbrojenia i sprzętu wojskowego ze Starego Kontynentu.
W marcu wskaźnik Ifo Employment Barometer spadł do 92,7 punktów, z 93,0 punktów w lutym. – Sytuacja na rynku pracy pozostaje trudna – mówi Klaus Wohlrabe, szef badań w Ifo.
Zapowiedź nałożenia od 3 kwietnia przez USA 25-procentowych ceł na import samochodów sprowokowała wyprzedaż akcji firm motoryzacyjnych.
Amerykański prezydent rozpoczyna wojnę handlową, której konsekwencją będzie wzrost cen samochodów zarówno w Europie, jak i w USA – oceniają analitycy.
Rosnące obawy dotyczące taryf obniżają zaufanie amerykańskich konsumentów do najniższego poziomu od czterech lat. A miara przyszłych oczekiwań w badaniu Conference Board osiągnęła najniższy poziom od 12 lat.
Stopa bezrobocia rejestrowanego w lutym pozostała na poziomie 5,4 proc., tj. takim samym jak rok i miesiąc wcześniej.
Indeks Ifo wzrósł do 86,7 pkt. z 85,2 pkt. w lutym. Wzrosła zarówno ocena bieżącej sytuacji biznesowej, jak i wskaźnik oczekiwań, który znalazł się na najwyższym poziomie od maja 2024. Poprawa nastrojów objęła wszystkie branże.
Inwestorzy zaczęli liczyć na to, że nowa seria podwyżek amerykańskich ceł dotknie tylko garstkę krajów i będzie mniej dotkliwa, niż się obawiano. Administracja Stanów Zjednoczonych wciąż widzi jednak w cłach narzędzie do zwiększenia konkurencyjności gospodarki.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas