Na koniec marca z rozwiązania aktywnie korzystało już 16,3 mln użytkowników. Najdynamiczniej rosła liczba przelewów na telefon BLIK – Polacy skorzystali z tej usługi aż 132 mln razy. Wyraźny wzrost odnotowano także w kanale POS – między styczniem a marcem użytkownicy wykonali w sklepach stacjonarnych i punktach usługowych przeszło 105 mln transakcji, czyli o prawie 50 proc. więcej niż rok wcześniej. Ale najwięcej transakcji BLIK-iem zostało zrealizowanych w e-commerce – co druga płatność odbyła się w tym kanale.
– o tyle wzrosła w I kwartale liczba transakcji BLIK-iem w porównaniu z poprzednim rokiem, osiągając łącznie 518 mln operacji o wartości 73,9 mld zł.
Ostatnie miesiące stanowiły dla BLIK-a czas intensywnego rozwoju oraz wprowadzania nowych funkcji. Usługa BLIK Płacę Później została udostępniona klientom VeloBanku w serwisach VeloMarket i Morele, a po zakończeniu fazy pilotażu także użytkownikom Banku Millennium. Dodatkowo, BLIK stale poszerzał również swoją obecność w administracji publicznej – obecnie jest dostępny w ramach aplikacji mObywatel już w 50 urzędach.
aktywnych uczestników miał na koniec I kwartału BLIK. Klienci chętnie korzystali z przelewów na telefon – ta usługa rosła najdy- namiczniej i w I kwartale dokonano aż 132 mln takich transakcji.
Czytaj więcej
Jak zauważyli uczestnicy debaty „Finanse przyszłości” podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, nie tylko zachodni, ale także polscy konsumenci zmieniają swoje przyzwyczajenia. Nowoczesne technologie nie są już tylko domeną przedstawicieli młodego pokolenia, ale coraz szerzej wykorzystywane są przez starszych Polaków.