Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.02.2020 05:32 Publikacja: 21.02.2020 05:32
Foto: Adobestock
Na podstawie uzyskanej punktacji, od 0 do 100 pkt, zaklasyfikowano giełdy do siedmiu kategorii ratingowych, od najwyższej AA do najniższej F. Najwyższą ocenę uzyskały tylko trzy platformy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Bitcoin porusza się w cyklach euforii i paniki. Gdy widzimy euforię, możemy być niemal pewni, że będzie panika. Pytanie, kiedy jedna się skończy, a druga zacznie. Zwykle są to nieintuicyjne ramy – mówi Eryk Szmyd, analityk rynków finansowych XTB.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Mount TFI jako pierwsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce uruchamia nową linię biznesową skoncentrowaną na strategiach opartych o aktywa cyfrowe – Mount Digital.
Cena bitcoina wzrosła o około 10 proc. od tegorocznego minimum, co daje nadzieję na dalsze zwyżki. Nastroje na rynku osiągnęły skrajny pesymizm.
Kraken, jedna z największych na świecie platform kryptowalutowych, nabyła za 1,5 mld dolarów firmę NinjaTrader, wiodącą amerykańską platformę handlu detalicznego kontraktami terminowymi.
Nowe przepisy zwiększające bezpieczeństwo i transparentność transakcji w ramach unijnego rozporządzenia MiCA i polskich regulacji przetasują rynek kryptowalut. Z obiegu może zniknąć nawet 90 proc. kantorów. O 30 proc. mogą też zdrożeć transakcje.
Bitcoin słabo sobie radzi od czasu objęcia władzy przez nową administrację prezydencką w USA. Firma Strategy należąca do Michaela Saylora wciąż widzi jednak przed nim świetlaną przyszłość i przygotowuje się do zakupienia bitcoinów nawet za 21 mld dolarów.
PwC utrzymało pozycję lidera, ale audytorzy średniej wielkości systematycznie rosną w siłę. Grant Thornton awansował na drugie miejsce. Na podium znalazły się też EY oraz KPMG – z taką samą liczbą punktów. Błyszczą również BDO, Forvis Mazars i PKF.
To już XXIV edycja corocznego rankingu audytorów „Rzeczpospolitej”. Miejsca na podium się nie zmieniły. Pałeczkę lidera nadal dzierży PwC.
Łączne przychody firm audytorskich w 2024 r. urosły o ponad 6 proc. To mniej niż w latach poprzednich, ale za to odbił sam segment audytu. Najwyższymi przychodami może się pochwalić PwC. Tuż za nim jest EY. Ponad 1 mld zł przychodów mają też Deloitte i KPMG.
Zatrzymany został gwałtowny spadek liczby biegłych rewidentów. Cieszy nas, że są młodzi ludzie, którzy chcą wiązać przyszłość z naszą profesją – mówi Kamil Jesionowski, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.
Rzetelne i prawidłowe raportowanie finansowe buduje zaufanie i jest fundamentem zdrowego biznesu. Szczególnie zyskuje na znaczeniu w obliczu zawirowań makroekonomicznych i geopolitycznych.
Najlepszym miernikiem sukcesu organu nadzoru jest zmniejszanie prawdopodobieństwa wystąpienia potencjalnych sytuacji, w których dochodziłoby do szkodliwych naruszeń – mówi Jacek Gdański, prezes Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego.
Obszar ESG przechodzi prawdziwą rewolucję regulacyjną. Omnibus oznacza dla firm chwilę oddechu w kwestiach terminów czy zakresu raportu, ale nie porzucenie kierunku – podkreślają eksperci.
Coraz więcej firm audytorskich korzysta z zaawansowanych narzędzi analitycznych. Pomagają poprawić jakość badań i powodują, że cały proces jest szybszy i bardziej efektywny. Ale jednocześnie wydłuża się lista pytań związanych z używaniem AI.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas