Piąty rok z rzędu ranking audytorów „Rzeczpospolitej” wygrywa firma PwC. Tuż za nią są KPMG oraz EY. Czwartą pozycję utrzymało Deloitte. Taka sama kolejność była w zeszłorocznym rankingu.
Na kolejnych miejscach widać już przetasowania. Piąte miejsce w tym roku jest podwójne. Tyle samo punktów dostały firmy BDO oraz Grant Thornton. Obie systematycznie rosną w siłę, podobnie jak inni audytorzy średniej wielkości. W pierwszej dziesiątce są też: PKF, Forvis Mazars, UHY ECA (wyraźny awans względem 2024 r.), Moore Polska oraz grupa HLB.
Ranking „Rzeczpospolitej” powstaje na podstawie ankiet. Uwzględniamy w nim osiem kryteriów. Dotyczą one m.in. wartości przychodów, liczby wykonanych usług, ich ceny oraz zatrudnienia.
Nie wszystko da się zmierzyć twardymi liczbami. Dlatego już kolejny rok z rzędu głosami redakcji przyznajemy wyróżnienia w bardziej „miękkich” kategoriach. Za innowacje w tegorocznej edycji nagrodzone zostało PwC. Za działania edukacyjne oraz za ESG – firma EY. Za employer branding – BDO. Z kolei prospołeczną firmą została grupa UHY ECA. Wybraliśmy też Młode Gwiazdy Audytu: są to Natalia Łyko z PwC oraz Krzysztof Lebiest z BDO.
Natalia Łyko przez ostatnie 11 lat w PwC rozwijała swoje umiejętności, zdobywając doświadczenie jako ekspert na rynku nieruchomości i budownictwa. Jej kariera nie ogranicza się do roli biegłego rewidenta – z powodzeniem angażowała się w projekty transakcyjne i doradcze. W 2024 r. zdobyła dodatkowo uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego. Wyróżnia ją bliska współpraca z organizacjami branżowymi, jak Polska Rada Centrów Handlowych czy Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych, a także udział w konsultacjach z Ministerstwem Finansów, dotyczących legislacji wokół REIT.