Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.03.2020 15:31 Publikacja: 21.03.2020 19:00
Adam Radzki, członek zarządu ?Benefit Systems
Foto: materiały prasowe
Zmianę tę zauważają pracodawcy, którzy coraz częściej wdrażają i rozwijają oferty świadczeń pozapłacowych, wspierających poziom jakości życia pracowników. To działanie przynosi korzyści każdej ze stron – jest ważnym elementem budowania przyjaznego miejsca pracy, sprzyja utrzymywaniu i zwiększaniu efektywności pracowników i adresuje istotne potrzeby społeczeństwa.
Benefity pozapłacowe na dobre wpisały się w specyfikę polskiego rynku pracy. Każdego roku powstają nowe rozwiązania, których celem jest zwiększenie satysfakcji i efektywności pracowników. Niezmiennie jednak, aby były one skuteczne, powinny być dopasowywane do aktualnych potrzeb, stylu życia i oczekiwań pracowników. Ten warunek spełniają świadczenia pozapłacowe wspierające zdrowy styl życia Polaków, zwłaszcza że według danych CBOS od 1993 r. systematycznie wzrasta odsetek mieszkańców Polski, którzy dbają o zdrowie. Dla połowy Polaków dobry stan zdrowia stanowi najważniejszą w życiu wartość, a 27 proc. z nich uważa, że aktywność fizyczna jest głównym działaniem, które mogą podjąć w tym zakresie. Coroczne badanie MultiSport Index pokazuje, że w 2019 r. już 64 proc. Polaków powyżej 15. roku życia, czyli blisko 21 milionów, korzysta z ruchu przynajmniej raz w miesiącu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
30 maja weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące wezwań. Jest to rewolucja, bo żegnamy się z progami 33 proc. i 66 proc., a w ich miejsce wchodzi próg 50 proc.
Po prawie 18 latach obowiązywania poprzedniego systemu ogłaszania i przeprowadzania wezwań do zapisywania się na sprzedaż akcji, czyli przepisów implementujących dyrektywę Takeover bids, polski ustawodawca zdecydował się na gruntowną ich przebudowę. Nowe regulacje obowiązują od 30 maja br.
Nastroje zarówno na rynkach akcji, jak i obligacji nie są dobre. Nie tylko w Polsce, także na świecie. Wszyscy czekają na kolejne ruchy banków centralnych.
W poniedziałek 30 maja 2022 r. weszły w życie przepisy ustawy o zmianie ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych oraz niektórych innych ustaw w zakresie nowelizacji ustawy o ofercie publicznej („nowelizacja").
Cena za akcję w wezwaniu ogłaszanym zgodnie z nowymi regulacjami w dalszym ciągu nie musi być wartością godziwą.
Rada Polityki Pieniężnej ostatnio co miesiąc podwyższa stopy procentowe. Ministerstwo Finansów uatrakcyjniło oprocentowanie obligacji oszczędnościowych. Do wyścigu włączają się banki, ale najlepsze lokaty to oferty promocyjne, na ogół na krótki okres. Zdecydowanie w tyle pozostają konta oszczędnościowe, choć są wyjątki.
W czasach wysokiej inflacji trzeba myśleć głównie o ochronie wartości pieniędzy. Można nie zarabiać, ale nie powinno się tracić. Szansę na to dają mieszkania, lokale, działki.
Podobnych pytań, ważnych przy podejmowaniu decyzji finansowych, jest wiele. Kiedy warto zdecydować się na kredyt mieszkaniowy ze stałym oprocentowaniem? Czy zawsze lokata z wyższą stawką jest lepsza? Dlaczego obligacje skarbowe mogą przynosić tak duże straty? Odpowiedzi nie zawsze są proste.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas