Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.02.2022 23:07 Publikacja: 15.02.2022 00:01
Foto: Adobestock
Niepewność, czy dojdzie do wojny o Ukrainę, straszy na giełdach. Spadki kursów akcji notowały w poniedziałek m.in. firmy handlowe LPP czy CCC. Analitycy, eksperci i same firmy mają nadzieję, że do eskalacji konfliktu nie dojdzie. W przeciwnym razie inwestorzy mogą mocno ucierpieć.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Osoby mające dostęp do informacji poufnych wykorzystują przecenę do zwiększania zaangażowania w kapitale. Które spółki znalazły się w centrum uwagi?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Obuwnicza grupa z Polkowic mogła nie wyjść na plus w minionym roku obrotowym. LPP będzie miało co dzielić – wynika z ankiety „Parkietu" wśród biur maklerskich.
Akcje obuwniczo-odzieżowej grupy z Polkowic mocno straciły na wartości. Analitycy widzą kilka powodów tej przeceny. Jeden z nich to gorsze nastawienie do firm e-commerce.
Firmy odzieżowe i obuwnicze liczą się z konkurencją o pracownika i wzrostem płac. To, czy będą w stanie utrzymać rentowność, jest ważną kwestią dla inwestorów. Jakie plany mają zarządy?
Grupa LPP, właściciel marek odzieżowych Reserved, Sinsay, czy Cropp i sieci sklepów sprzedaży detalicznej będzie mieć najwyraźniej bardzo udany rok. Po trzech kwartałach obrotowego roku 2021-22 ma ponad 1,1 mld zł zysku netto. Jest plan rozwoju na rok 2022-23.
Inwestorzy posiadający akcje obuwniczo-odzieżowej grupy CCC nie mają w tym roku dobrej passy. Od początku roku silnie zniżkuje kurs akcji polkowickiej spółki. Dziś inwestorzy przecenili także jej obligacje notowane na rynku Catalyst.
Po lekkim spowolnieniu zwyżek cen nie ma już śladu. W marcu było aż 6,7 proc. drożej niż rok temu.
W pierwszych trzech miesiącach 2025 r. wskazania analityków przyniosły dwucyfrową stopę zwrotu, ale nie udało im się wygrać z rynkiem. Drugi kwartał zaczął się od mocnej przeceny na giełdach. Na które firmy teraz warto postawić?
Przecena akcji gdańskiej grupy odzieżowej po publikacji wyników i planu na kolejne trzy lata była przesadzona – uważają specjaliści z Wood&Company i Santander BM.
Niemiecki eksport wzrósł bardziej niż oczekiwano w lutym, ponieważ popyt USA wzrósł w oczekiwaniu na cła wprowadzone przez administrację Trumpa, ale produkcja przemysłowa spadła, pokazując trudności w produkcji w największej gospodarce Europy.
To był gorący dzień na rynkach. Cła nałożone przez Donalda Trump wywołały popłoch na rynkach zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Co jeszcze działo się na giełdach?
O strategii Grupy LPP na lata 2025-2027, ekspansji zagranicznej, planie dla sieci sklepów Sinsay, sukcesji - rozmawiamy z Markiem Piechockim, szefem gdańskiej grupy odzieżowej.
Grupa LPP w latach 2025-2027 chce podwoić skalę biznesu – wynika z prognoz przedstawionych przez gdańską spółkę wraz z wynikami rocznymi. Analitycy są podzieleni jak zachowają się inwestorzy. Sesja zaczęła się od mocnego spadku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas