"Od początku stawiamy na współpracę z MVNO, dzięki temu docieramy do klientów niszowych" - powiedział Glapiński podczas konferencji prasowej poświęconej rozpoczęciu działalności MVNO przez sieć Carrefour.
"Ten rok upłynie pod znakiem zaostrzającej się konkurencji na rynku telekomunikacyjnej, dzięki współpracy z wirtualnymi operatorami będziemy zwiększać ruch w naszej sieci" - ocenił Glapiński. Zaznaczył, że ceny połączeń będą spadały zarówno na skutek działań regulatora, jak i konkurencji. W tej sytuacji Polkomtel chce dotrzeć do "niszowych" odbiorców.
"Chodzi nam o grupy, do których albo sami nie dotrzemy, albo dotarcie do nich byłoby dla nas zbyt drogie" - podkreślił prezes Polkomtela. Zaznaczył, że Polkomtel jako pierwszy z operatorów stacjonarnym podpisał umowę z operatorem wirtualnym.
Polkomtel podpisał umowy dotyczące MVNO z mBankiem, Gadu-Gadu, Telefonią Dialog i Carrefourem. Dzięki współpracy z Polską Telefonią Cyfrową wirtualnym operatorem został Mobilking, a dołączyć ma do niego Cyfrowy Polsat. Przy współpracy z Centertelem działa Avon i Wirtualna Polska. Jako MVNE (dostawca infrastruktury dla operatorów mobilnych) działa grupa MNI, która opiera się na infrastrukturze Centertela. MNI podpisało umowy m.in. z Długimi Rozmowami, Crowley Data Poland a ostatnio z Instytutem ks. Jankowskiego. Operuje też jako MVNO pod własnymi markami.
MNI chce zdobyć do końca roku 200 tys. abonentów dla marek swoich i partnerskich. Tyle samo planuje pozyskać Mobilking. Carrefour poinformował, że do końca roku może mieć kilkadziesiąt, a w ciągu roku ponad sto tys. abonentów.