Zarząd Azotów, uwzględniając żądanie ministra aktywów państwowych, zwołał na 14 lutego nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki. W porządku obrad jest m.in. uchwała o zmianach w składzie rady nadzorczej. Zgodnie ze statutem składa się z pięciu do dziewięciu członków, powoływanych przez walne zgromadzenie, przy czym Skarbowi Państwa przysługuje indywidualne uprawnienie do powoływania i odwoływania jednej osoby.
Obecna rada Azotów składa się z ośmiu osób. Przewodniczącym jest Magdalena Butrymowicz, wiceprzewodniczącym - Wojciech Krysztofik, a sekretarzem - Robert Kapka. W skład tego organu wchodzą również: Monika Fill, Bartłomiej Litwińczuk, Michał Maziarka, Janusz Podsiadło i Roman Romaniszyn. Spośród nich Kapka, Romaniszyn i Podsiadło zostali wybrani przez pracowników na podstawie zapisów ustawy o komercjalizacji i niektórych uprawnieniach pracowników. Ustawa w art. 14 mówi m.in., że od chwili, w której Skarb Państwa przestał być jedynym akcjonariuszem spółki powstałej w wyniku komercjalizacji, pracownicy zachowują prawo wyboru trzech członków rady w organie liczącym od siedmiu do dziesięciu członków. W projektach uchwał na NWZ nie określono, kto może zostać odwołany z rady, ani kto może być do niej powołany. Nie ulega jednak wątpliwości, że zmiany będą gruntowne.
W kolejnym kroku roszady kadrowe obejmą zarząd. Zgodnie ze statutem Azotów składa się on z nie więcej niż siedmiu osób. Powołuje ich rada nadzorcza po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego. Statut mówi też, że każdy z członków zarządu może być odwołany lub zawieszony w czynnościach zarówno przez radę jak i walne zgromadzenie. Gdy spółka zatrudnia średniorocznie powyżej 500 pracowników, rada powołuje w skład zarządu jedną osobę wybraną przez pracowników.
Obecnie zarząd Azotów składa się z siedmiu osób. Tomasz Hinc pełni funkcję prezesa, Mariusz Grab, Filip Grzegorczyk, Grzegorz Kądzielawski, Marcin Kowalczyk i Marek Wadowski są wiceprezesami, a Zbigniew Paprocki członkiem zarządu i dyrektorem generalnym. Ten ostatni został wybrany przez pracowników. Biorąc pod uwagę konotacje polityczne obecnych członków zarządu z byłą koalicją rządzącą oraz trudną kondycję finansową koncernu należy przypuszczać, że zarząd zostanie wymieniony w całości lub prawie w całości.
Najbliższe NWZ Azotów ma również w porządku obrad projekt uchwały zaproponowany przez zarząd spółki i dotyczący uzyskania zgody na nabycie od VSB Holding 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Solarfarm Brzezinka za 37,8 mln euro. Kwota ta może jednak wzrosnąć po spełnieniu określonych warunków o maksimum 2,1 mln euro.