[b]Do podjęcia decyzji przez walne zgromadzenie akcjonariuszy [link=http://www.parkiet.com/instrument/2264,4.html]Swarzędza Meble[/link] o likwidacji spółki zajmował Pan w niej stanowisko wiceprezesa i dyrektora finansowego. Teraz powierzono Panu przeprowadzenie likwidacji firmy. Jak będzie przebiegać procedura likwidacyjna? [/b]
Obecnie opracowywana jest strategia likwidacyjna spółki dla poszczególnych jej aktywów. Moim celem jest zbycie składników majątku Swarzędza w formie możliwie jak najbardziej zorganizowanej, np. sprzedaż całych zakładów produkcyjnych i całej sieci salonów, najlepiej bez potrzeby podziału poszczególnych składników majątku. Taka forma sprzedaży powinna być najkorzystniejsza zarówno dla akcjonariuszy Swarzędza, jak i pracowników spółki i firm zależnych. Chciałbym zaznaczyć, że decyzja w sprawie likwidacji dotyczy tylko spółki Swarzędz Meble. Jednostki powiązane w grupie kapitałowej Swarzędza, tj. Fabryka Mebli Swarzędz, Fabryka Mebli Kościan i Swarzędz Kontrakt, których Swarzędz Meble jest 100-proc. akcjonariuszem, nie zostały automatycznie postawione w stan likwidacji i do mnie należy obowiązek wyboru sposobu upłynnienia tych aktywów.
[b]Jakie są najważniejsze aktywa spółki?[/b]
Mamy obecnie dwie fabryki mebli – w Nysie i Kościanie. Do jesieni zeszłego roku spółka posiadała zakład produkcyjny w Swarzędzu, który został zlikwidowany. Swarzędz Meble pozostaje właścicielem nieruchomości pozakładowej. Do tego dochodzi 16 salonów sprzedaży oraz m.in. znak firmowy Swarzędz.
[b]Jak wygląda sytuacja we wciąż działających zakładach produkcyjnych i jaką formę ich zbycia Pan zakłada?[/b]