Statystyczne podsumowanie tygodnia na GPW

20 spółek z ponad 10-proc. stratą, 10 spółek z krzyżem śmierci i 41 z rocznym minimum – tak wyglądają liczby dla ostatnich pięciu sesji. Jakie jeszcze sygnały techniczne pojawiły się na wykresach?

Publikacja: 23.10.2017 09:37

Statystyczne podsumowanie tygodnia na GPW

Foto: materiały prasowe

W trzecim tygodniu października tylko 2 spółki zanotowały wzrost kursu akcji powyżej 10 proc. (mowa o spółkach niegroszowych, o średniej, 50-sesyjnej płynności powyżej 1000 akcji). Były to firmy: Muza i Esotiq. Z kolei stratę przekraczającą -10 proc. zanotowało aż 20 spółek, w tym m. in. Braster, Sfinks, Unimot i Medicalgorithmics. Krótkoterminowa formacja złotego krzyża (średnia krocząca z 10 sesji przebiła od dołu 20-sesyjną) pojawiła się na wykresach 37 spółek, w tym m. in. BZ WBK, Mennicy i Pekao. Analogiczny krzyż śmierci pojawił się na wykresach 50 spółek, w tym m. in. CCC, Forte i Mabionu.

Sprawdź narzędzie do analizy technicznej na parkiet.com

W strefie wykupienia, mierzonej przekroczeniem przez 14-sesyjny oscylator RSI poziomu 70 pkt, znalazło się 6 spółek, a w strefie wyprzedania (RSI14 poniżej 30 pkt) aż 41 firm.

Długoterminowy złoty krzyż (skrzyżowanie średnich kroczących z 50 i 200 sesji) pojawił się tylko na wykresach Alior Banku i Votum. Analogiczny krzyż śmierci widoczny jest natomiast na wykresach 10 spółek, m. in. Helio, Oponeo.pl i Pekao.

Roczne maksima notowań wyznaczyło 12 spółek, a roczne minima 41 spółek. Pełne listy firm z poszczególnymi sygnałami i statystykami znajdują się w tabeli.

Analizy rynkowe
Spółki z WIG20 w odwrocie. Kiedy znów wrócą do łask?
Materiał Promocyjny
Z kartą Simplicity można zyskać nawet 1100 zł, w tym do 500 zł już przed świętami
Analizy rynkowe
Na giełdzie w Warszawie nie widać końca korekty
Analizy rynkowe
Krajowe akcje u progu bessy. Strach o zaostrzenie wojny na Wschodzie
Analizy rynkowe
Trump 2.0, czyli nie graj przeciwko Ameryce
Materiał Promocyjny
Samodzielne prowadzenie księgowości z Małą Księgowością
Analizy rynkowe
W 2024 r. spółki mają pod górkę. Które osiągną cele?
Analizy rynkowe
Tydzień na rynkach: Interpretowanie wyniku wyborów w USA