Krzyż śmierci na wykresie 10 spółek

Prezentujemy statystyczne podsumowanie ubiegłego tygodnia na GPW. Jakie sygnały techniczne pojawiły się na wykresach spółek?

Publikacja: 02.10.2017 12:12

Krzyż śmierci na wykresie 10 spółek

Foto: Fotolia

W ostatnim tygodniu września 12 spółek zanotowało wzrost kursu akcji powyżej 10 proc. Średnia zwyżka to 19,5 proc. Najlepiej wypadł PC Guard, którego papiery podrożały o 38 proc. Stratę przekraczającą -10 proc. zanotowało 7 spółek, a jej średnia wielkość to -14,2 proc. Najgorzej wypadł Qumak z przeceną sięgającą -22,6 proc.

Krótkoterminowa formacja złotego krzyża (średnia krocząca z 10 sesji przebiła od dołu 20-sesyjną) pojawiła się na wykresach 45 spółek, w tym m. in. Wieltonu, mBanku i Mabionu. Analogiczny krzyż śmierci pojawił się na wykresach 33 spółek, w tym m. in. Ambry, Bogdanki i LPP.

W strefie wykupienia, mierzonej przekroczeniem przez 14-sesyjny oscylator RSI poziomu 70 pkt, znalazło się 20 spółek, a w strefie wyprzedania (RSI14 poniżej 30 pkt) 22 firmy.

Długoterminowy złoty krzyż (skrzyżowanie średnich kroczących z 50 i 200 sesji) pojawił się tylko na wykresach firm: Rubicon i MDI Energia. Analogiczny krzyż śmierci widoczny jest natomiast na wykresach 10 firm, w tym m. in. Agrotonu, Budimexu i Sanoka.

Roczne maksima notowań wyznaczyło 16 spółek, a roczne minima 33 spółki. Pełne listy firm z poszczególnymi sygnałami i statystykami znajdują się w tabeli.

Inwestycje
Kamil Stolarski, Santander Bank: Bankowa hossa wróci. W II półroczu 2025 r.
Materiał Promocyjny
Pieniądze od banku za wyrobienie karty kredytowej
Emerytura
Jak oszczędzać na kontach IKE i IKZE?
Inwestycje
Złagodzenie konfliktu Izraela z Iranem sprowokowało ostrą wyprzedaż ropy
Inwestycje
Polityka daje o sobie znać na rynku japońskim. Nikkei 225 wysyła pozytywne sygnały
Materiał Promocyjny
Sieć T-Mobile Polska nagrodzona przez użytkowników w prestiżowym rankingu
Inwestycje
Proces analizy podwójnej istotności dla ESRS E4 – standardu w zakresie bioróżnorodności i ekosystemów