Aktualizacja: 07.06.2017 11:28 Publikacja: 07.06.2017 11:28
Foto: parkiet.tv
Prezes NBP zadeklarował, że stopy jednak mogą być w Polsce obniżane, i to już może w maju. Efektem redukcja stawek WIBOR. Jaka przyszłość czeka deweloperów po kilku kwartałach postu? Czy cykl się odwróci, popyt powróci, a ceny znów będą rosnąć? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Nastroje na światowych rynkach w ostatnich dniach wyraźnie się poprawiły. Indeksy odbiły w górę. Rosną ceny surowców i towarów. Na jakie z nich postawić? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz XTB. Naszego gości pytaliśmy m.in.:
Cła zmieniają się w tym tygodniu z dnia na dzień. Jak firmy mogą przygotować się do eksportu towarów? Na to pytanie odpowiada dziś Marcin Majewski, ekspert ds. handlu zagranicznego i ceł w PwC. Kluczowe są klasyfikacja taryfowa i pochodzenie towarów.
Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy i członek zarządu Cognor Holding, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.
Rada Polityki Pieniężnej zmieniła ton na bardziej gołębi. Czy zbliżające się obniżki stóp procentowych oznaczają niższe zyski banków i tym samym spadek ich notowań? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Michał Fidelus, analityk BM Pekao. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy także:
Jak żyć w czasach ostrych wyprzedaży na giełdach i wojny handlowej? Co się dzieje w USA, czy kryzys że Stanów Zjednoczonych rozleje się po całym świecie? Te pytania zadamy dziś na żywo doświadczonemu ekonomiście Piotrowi Kuczyńskiemu z DI Xelion.
Spodziewam się, że na rynku surowców i towarów w 2024 r. znów będzie się dużo działo, ale tym razem może się dziać dużo dobrego – uważa Dorota Sierakowska, analityk Domu Maklerskiego BOŚ.
Presja spadkowa na rynku surowców i towarów w wielu przypadkach jest nieuzasadniona. Kluczowe będzie zachowanie dolara, ale także ważna będzie kwestia wielkości zapasów – mówi Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ.
Jest wiele czynników, które wpływają na notowania metali szlachetnych i surowców w tym momencie. Złoto może jednak zyskiwać na wartości, bo nadal postrzegane jest jako bezpieczna przystań – mówi Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ.
Wojna mocno uderzyła także w rynki finansowe. Duże wahania notowań stały się w zasadzie codziennością. O tym, które aktywa są szczególnie podatne na mocną zmienność porozmawiamy we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ. Start o godz. 12.00. Zapytamy ją m.in.:
#PROSTOzPARKIETU. Dorota Sierakowska: korekta cen surowców może być gwałtowna.
##PROSTOzPARKIETU. DOROTA SIERAKOWSKA - z analityczką w DM BOŚ rozmawia Przemysław Tychmanowicz
Rok 2024 to moment przełomowy dla rynku usług audytorskich – nie tylko ze względu na zmieniające się oczekiwania wobec sprawozdań finansowych, ale przede wszystkim przez rosnące znaczenie raportowania ESG i wynikający z przepisów obowiązek atestacji tych raportów przez biegłych rewidentów. To zmiana systemowa, która redefiniuje pozycję audytora, jako podmiotu zapewniającego nie tylko zgodność liczb, ale również wiarygodność deklarowanych działań w zakresie środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego.
Najbliższe dwa tygodnie dopełnią tzw. pierwszą falę raportowania danych o zrównoważonym rozwoju zgodnie z dyrektywą CSRD i standardami ESRS na rodzimej Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W tej pierwszej grupie spółek i grup kapitałowych znalazły się te największe, notowane na giełdzie podmioty, które podlegały we wcześniejszych latach pod dyrektywę NFRD i wynikający z niej obowiązek raportowania niefinansowego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas