Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
Aktualizacja: 19.06.2017 12:11 Publikacja: 19.06.2017 12:11
Foto: parkiet.tv
Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.tv
Prezes NBP zadeklarował, że stopy jednak mogą być w Polsce obniżane, i to już może w maju. Efektem redukcja stawek WIBOR. Jaka przyszłość czeka deweloperów po kilku kwartałach postu? Czy cykl się odwróci, popyt powróci, a ceny znów będą rosnąć? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Nastroje na światowych rynkach w ostatnich dniach wyraźnie się poprawiły. Indeksy odbiły w górę. Rosną ceny surowców i towarów. Na jakie z nich postawić? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz XTB. Naszego gości pytaliśmy m.in.:
Cła zmieniają się w tym tygodniu z dnia na dzień. Jak firmy mogą przygotować się do eksportu towarów? Na to pytanie odpowiada dziś Marcin Majewski, ekspert ds. handlu zagranicznego i ceł w PwC. Kluczowe są klasyfikacja taryfowa i pochodzenie towarów.
Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy i członek zarządu Cognor Holding, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.
Rada Polityki Pieniężnej zmieniła ton na bardziej gołębi. Czy zbliżające się obniżki stóp procentowych oznaczają niższe zyski banków i tym samym spadek ich notowań? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Michał Fidelus, analityk BM Pekao. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy także:
Jak żyć w czasach ostrych wyprzedaży na giełdach i wojny handlowej? Co się dzieje w USA, czy kryzys że Stanów Zjednoczonych rozleje się po całym świecie? Te pytania zadamy dziś na żywo doświadczonemu ekonomiście Piotrowi Kuczyńskiemu z DI Xelion.
Powiązany z Tomaszem Czechowiczem fundusz chce w perspektywie 1,5 roku wydać blisko 1 mld zł na projekty AI w Polsce, ale też m.in. w Czechach i Rumunii – dowiedział się „Parkiet”. Technologia ta to dziś kluczowy magnes na inwestorów..
Rada nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju już drugi raz przedłużyła termin postępowań kwalifikacyjnych do władz spółki. To drugie przedłużenie. I już drugie postępowanie.
Rada nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) zamknęła trwający od 3 tygodni konkurs na stanowisko prezesa bez rozstrzygnięcia - nie wpłynęła żadna kandydatura, poinformował prezes PFR Paweł Borys, którego kadencja kończy się z końcem br. Borys zapowiedział, że - na prośbę i w uzgodnieniu z RN - będzie nadal pełnił funkcję prezesa, do czasu wyboru nowego prezesa.
Bliski współpracownik premiera Mateusza Morawieckiego, Paweł Borys ogłosił w piątek, że rezygnuje ze stanowiska prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju. Ma wrócić na prywatny rynek finansowy.
Kadrowe spekulacje wokół stanowiska szefa KNF przybierają na sile. Faworytem do tego by objąć to stanowisko na kolejną kadencję jest obecny szef nadzoru Jacek Jastrzębski. Pojawiają się też i inne nazwiska w tym m.in…. szefa PFR Pawła Borysa.
Ustępujący rząd ustawił PFR na pierwszej linii walki ze skutkami pandemii. Opozycja widziała w nim jednak także narzędzie wyprowadzania wydatków poza kontrolę parlamentu.
Do sprawy słabości złotego po decyzji RPP o cięciu stóp odniósł się Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. stwierdzając m.in., że bank centralny przy kolejnych decyzjach powinien uwzględniać także sytuację złotego.
Szef PFR, Paweł Borys zabrał głos w dyskusji na temat pomysłu podatku od nadmiernych zysków. Jego zdaniem ma on swoje uzasadnienie, a uczestnicy PPK, którzy z niepokojem patrzą na wydarzenia rynkowe są zabezpieczeni.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas