Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 10.07.2021 15:12 Publikacja: 10.07.2021 15:12
Dostęp do wszystkich sportowych atrakcji– obejmujący telewizję linearną, kanały premium oraz transmisje na żądanie – oznacza dla polskiego kibica wydatek nawet 120–140 zł miesięcznie.
Foto: AFP
Nordic Entertainment Group (NENT), czyli właściciel serwisu streamingowego Viaplay, rozpoczął walkę o wpływy. Platforma za kilka tygodni zadebiutuje na polskim rynku uzbrojona nie tylko w filmy i seriale, ale także prawa do pokazywania meczów piłkarskich Bundesligi, Ligi Europy oraz Ligi Konferencji, rozgrywek golfowego US Open oraz turniejów snookera. To jednak dopiero początek.
Kilka dni temu polskim rynkiem praw telewizyjnych wstrząsnęła informacja o tym, że po 27 latach prawa do pokazywania angielskiej Premier League straci Canal+. – To znaczący krok w ekspansji Viaplay. Premier League jest bez wątpienia perłą w koronie wśród aktywów sportowych – nie kryje prezes NENT Anders Jensen.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Od pewnego czasu giełda nic nie dawała ani spółce, ani głównym akcjonariuszom. Z ulgą przyjęliśmy decyzję KNF o zgodzie na opuszczenie giełdy – mówi Wojciech Rybka, prezes i wiodący akcjonariusz spółki Drozapol-Profil.
Otwierając się na zagraniczne giełdy, inwestorzy przede wszystkim zyskują więcej możliwości zarabiania i dywersyfikacji inwestycji. Na które branże i spółki z rynków rozwiniętych warto postawić ?
Rok 2024 r. był dla naszego zespołu czasem rozwoju. Chcielibyśmy, aby 2025 r. pod tym względem nie był gorszy – mówi Mateusz Choromański, szef najlepszego zespołu maklerów instytucjonalnych z Santander BM.
Osoby, które sięgnęły po książki w czasie pandemii, zostają przy tym nawyku.
Przy rekordowej inflacji klienci częściej wybierają sieci pod kątem cenowych okazji.
Reklamy w internecie ważniejsze od tych w tradycyjnych mediach.
Brytyjskie branże filmowa i telewizyjna znacząco odżyły w ubiegłym roku.
Najnowsze dane Nielsena z początku 2022 r. potwierdzają widoczny już także w danych spółek giełdowych trend. W segmencie płatnej telewizji technologia przewodowa zaczyna wygrywać z satelitarną.
Ubiegły rok był dla operatorów kin lepszy niż 2020, ale nadal dużo słabszy niż 2019. Pomagają sobie oni, wprowadzając nieco wyższe ceny biletów. Czekają na decyzję resortu kultury w sprawie rozliczeń z artystami.
Około połowy klientów kin sprzed pandemii w USA obecnie nie kupuje biletów – wynika z raportu Quroum. Co więcej, 8 proc. wspomnianych klientów ma już na stałe zrezygnować z oglądania filmów na dużym ekranie.
Około 35 proc. gospodarstw domowych w Polsce ogląda wyłącznie cyfrową telewizję naziemną (CNT) – mówią tegoroczne dane Nielsena, które dostaliśmy z rynku. To spadek w porównaniu z 2020 r., choć jeszcze nieznaczny.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas