Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.02.2017 12:41 Publikacja: 02.12.2016 07:05
Marek Żmudzin, analityk, DM NWAI
Foto: Archiwum
Rentowności polskich obligacji skarbowych znajdują się na wysokich poziomach, blisko szczytów sprzed dwóch tygodni, odpowiednio 3,8 proc. i 3,1 proc. dla dziesięcioletnich i pięcioletnich papierów. W tym czasie inwestorzy mieli sposobność wykazania się umiejętnościami tradingowymi w związku z dużą zmiennością cen. Na rynku globalnym ostatnie dane makro były negatywne dla posiadaczy obligacji – PKB w USA, odczyty inflacji, ceny ropy. Trend wzrostowy rentowności trwa w najlepsze.
Niedzielne referendum konstytucyjne we Włoszech jest kolejnym wyzwaniem dla Europy i testem odporności rynków finansowych. W ciągu ostatnich kilku dni na rynkach panowała zwiększona zmienność; było to widoczne zwłaszcza w rentownościach obligacji wysoko zadłużonych państw europejskich. W czwartek rentowności papierów skarbowych gospodarek europejskich rosły. W razie niepowodzenia referendum dalsza przecena na rynku długu jest nieunikniona.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wkrótce skończy się noworoczne okienko czasowe, które co do zasady sprzyja bykom. Ich pozycja może więc słabnąć.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Średnia prognoza wzrostu indeksu S&P 500 na 2025 r. stawiana przez największe banki inwestycyjne wynosiła w styczniu około 13 proc.
Ostatnia w marcu sesja na GPW, podobnie jak na większości rynków w Europie, a wcześniej w Azji, zakończyła się sporymi spadkami indeksów.
Przed polskim rynkiem gier ciekawy czas. Zbliża się okres marketingu nowego „Wiedźmina” CD Projektu.
18 marca WIG20 po raz pierwszy od kilkunastu lat w trakcie sesji przebił 2800 pkt.
Rynek dóbr ultraluksusowych, opiera swoją popularność na skrajnej ekskluzywności oraz celowo ograniczanej dostępności.
Największa spółka z WIG20 to w tym roku solidny komponent indeksu dużych firm. Realizacja zysków jednak i jej nie omija.
Rynki mają za sobą trudny koniec tygodnia, choć GPW wciąż pozostaje relatywnie silniejsza. Inwestorzy sami do końca nie wiedzą, co myśleć o amerykańskich cłach, a do tego coraz większe obawy budzi kondycja amerykańskich konsumentów.
Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty.
Strateg Barclays Venu Krishna obniżył swój cel dla S&P 500 na 2025 r. do 5900 z 6600 punktów. Oznacza to wzrost o zaledwie 0,3 proc. od punktu odniesienia na początku roku. Jego prognoza jest obecnie najniższą perspektywą na 2025 r.
Rosnące obawy dotyczące taryf obniżają zaufanie amerykańskich konsumentów do najniższego poziomu od czterech lat. A miara przyszłych oczekiwań w badaniu Conference Board osiągnęła najniższy poziom od 12 lat.
Niemiecki producent oprogramowania SAP wyprzedził duńską firmę z branży opieki zdrowotnej Novo Nordisk jako największa firma w Europie pod względem kapitalizacji rynkowej. SAP miał kapitalizację w wysokości 340 mld dolarów, nieznacznie więcej niż Novo Nordisk.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas