Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2025 15:39 Publikacja: 19.04.2024 15:42
Patrycja Żupa-Marczuk, kierownik Biura Projektów Innowacyjnych, „Energopomiar” Sp. z o.o.
Foto: materiały prasowe
Identyfikacja istotnych oddziaływań, ryzyk i możliwości w łańcuchu wartości dokonywana powinna być w trakcie badania podwójnej istotności. Zgodnie z wytycznymi EFRAG-u ocena istotności powinna obejmować identyfikację istotnych IRO w łańcuchu wartości, ze szczególnym uwzględnieniem tego, gdzie w owym łańcuchu mogą się one zmaterializować (regiony geograficzne, działalności/sektory, operacje, dostawcy, klienci, inne relacje itp.).
Kolejnym krokiem po identyfikacji istotnych IRO dotyczących łańcucha wartości jest uwzględnienie ich w odpowiednich ujawnieniach. Warto zaznaczyć, że według wymagań ESRS (European Sustainability Reporting Standards) istotne oddziaływania, ryzyka i możliwości w łańcuchu wartości są szczególnie ważne dla ujawnień związanych z politykami, celami i działaniami. Nieco inaczej wygląda sprawa ujawnień w zakresie mierników (wskaźników), ponieważ w przypadku tych ujawnień, zwłaszcza w zakresie kwestii środowiskowych, ESRS wymagają uwzględnienia danych z łańcucha wartości nie we wszystkich wskaźnikach, a tylko w wybranych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Polska zajmuje niechlubne trzecie miejsce w zestawieniu krajów o największych barierach dla biznesu. Rodzime firmy najbardziej narzekają na koszty pracy. Jak to zmienić?
W trzy miesiące rodzimi przedsiębiorcy z lidera rankingu optymizmu stali się największymi na świecie pesymistami. W związku z sytuacją międzynarodową większość z nich chce ograniczać inwestycje i obawia się o stabilność dostaw.
Produkcja usług w Polsce urosła w styczniu o 7,7 proc. rok do roku – podał we wtorek GUS. To pierwsza tego typu informacja sygnalna urzędu.
Na 2025 r. prognozowano inwestycyjny boom. Ale sygnałów ożywienia nie widać. Skłonność przedsiębiorców do podnoszenia wydatków jest mniejsza niż w 2024 r. I nic dziwnego, bo niepewność w obliczu wojny celnej mocno wzrosła.
Przygotowanie raportów zrównoważonego rozwoju wiąże się z licznymi wymaganiami oraz koniecznością ujawniania szerokiego zakresu danych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas