[b]Najbliższe wykłady już:[/b]
17 czerwca w Poznaniu
18 czerwca w Łodzi
[b]a następne:[/b]
22 czerwca w Warszawie
Aktualizacja: 15.06.2009 17:20 Publikacja: 15.06.2009 17:20
Foto: AFP
[b]Najbliższe wykłady już:[/b]
17 czerwca w Poznaniu
18 czerwca w Łodzi
[b]a następne:[/b]
22 czerwca w Warszawie
23 czerwca we Wrocławiu
1 lipca w Chorzowie
2 lipca w Gdyni
[srodtytul]Tajniki analizy technicznej[/srodtytul]
Dom Maklerski BZ WBK zaprasza na bezpłatne spotkania poświęcone tajnikom analizy technicznej.
Wykłady poprowadzą Paweł Danielewicz i Tomasz Jerzyk – eksperci w tej dziedzinie. Tomasz Jerzyk jest znany z mediów finansowych, różnorodnych opracowań analitycznych pod marką DM BZ WBK oraz czatów analitycznych, które od lat regularnie prowadzi. Z kolei Paweł Danielewicz specjalizujący się w technikach Fibonacciego jest autorem książki „Geometria Fibonacciego – Praktyczny kurs inwestowania na rynkach finansowych”, ale także wielu opracowań DM BZ WBK, m.in. regularnych analiz futures.
Eksperci DM BZ WBK przybliżą inwestorom tajniki analizy technicznej przy wykorzystaniu profesjonalnego programu do analizy technicznej – Amibroker. Program ten, bazując na notowaniach giełdowych napływających czasie rzeczywistym, umożliwia analizę rynku na bieżąco, m.in. śledzenie sygnałów kupna i sprzedaży, czyli ułatwia podejmowanie trafnych decyzji inwestycyjnych. Wkrótce Amibroker wejdzie do oferty DM BZ WBK, a zainteresowani inwestorzy będą mogli wypróbować Amibrokera za darmo aż do końca wakacji.
[srodtytul]Zgłoś swój udział[/srodtytul]
Zgłoś swój udział w spotkaniu wypełniając formularz na [link=http://www.dmbzwbk.pl]www.dmbzwbk.pl[/link].
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Ruszyła rejestracja do jubileuszowej, 20. edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanej przez GPW oraz Fundację GPW. Udział w niej mogą wziąć zespoły uczniów pod opieką nauczyciela (od dwóch do czterech osób) szkół ponadpodstawowych oraz siódmej i ósmej klasy szkół podstawowych. Zgłoszenia są przyjmowane do 22 października.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych i starszych klas podstawowych już po raz 20-ty poznają tajniki rynku kapitałowego i giełdy. „Parkiet” i „Rzeczpospolita” są patronami medialnym akcji.
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Politechnika Warszawska i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie – te trzy uczelnie mogą się pochwalić największym udziałem swoich absolwentów wśród szefów dużych firm w Polsce.
Ruszyła 18 edycja Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Pula nagród sięga 100 tys. zł. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, a także VII i VIII klas szkół podstawowych. Rejestracja potrwa do 20 października.
W ostatnich latach kadra menedżerska coraz bardziej dba o zdobycie dobrego wykształcenia. Wśród szefów spółek na GPW nie brakuje doktorów, a nawet profesorów.
Spośród 64 najpopularniejszych strategii inwestycyjnych jedną z najmniej skutecznych w minionych kilkunastu latach była ta znana jako „Dogs of the Dow” oparta na akcjach spółek o wysokiej stopie dywidendy – wynika z symulacji analityków Amerykańskiego Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych (AAII)
Inwestor stawiający pierwsze kroki na rynku forex staje przed dylematem doboru odpowiedniej metody wspomagającej podejmowanie decyzji inwestycyjnych
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas