Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.09.2016 08:44 Publikacja: 23.09.2016 08:44
Foto: GG Parkiet
Wielu giełdowych guru podpowiada, by przed otwarciem każdej pozycji zadać sobie pytanie – ile mogę w tej transakcji stracić? Jest to bardzo słuszna sugestia, gdyż po pierwsze oswaja nas z możliwością popełnienia błędu i po drugie – pozwala ten błąd mieć pod kontrolą. Jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie, to zdania są podzielone. Jedni uważają, że można ryzykować tylko 0,5 proc., a inni zgadzają się ryzykować 10 razy więcej. Wybór dokładnej liczby z przedziału 0,5-5 proc. zależy od indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy, że nie chcemy stracić w danej transakcji więcej niż 1 proc. posiadanego na koncie kapitału.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Największy udział w ofertach pracy miał handel detaliczny i sprzedaż B2C w 2024 r. odpowiadając za za 10% wszystkich ofert pracy na platformie Pracuj.pl, podała Grupa Pracuj.
Zakładamy wzrost tempa ekspansji zagranicznej. Osiągniemy to, rozwijając się organicznie i poprzez selektywne akwizycje, w których mamy już doświadczenie. Analizujemy kolejne potencjalne podmioty do przejęcia – mówi Sebastian Sokołowski, prezes TTMS.
Zmierzamy w kierunku dużej, międzynarodowej grupy informatycznej. Planujemy przed 2025 r. osiągnąć przychody przekraczające poziom 1 mld zł – zapowiada Konrad Świrski, prezes Grupy Transition Technologies.
Wbrew powszechnemu boomowi na informatyków młodzież nie chce programować – wynika z badań.
Wydatki na oprogramowanie i usługi teleinformatyczne, mimo trudnego otoczenia gospodarczego, rozkręcą rynek IT. Oczekiwania analityków przebijają wcześniejsze prognozy.
W całym 2023 r. grupa chce osiągnąć około 900 mln zł przychodów i utrzymać wynik EBITDA na poziomie 10 proc.
W ostatnich kwartałach coraz więcej polskich firm informatycznych zaczęło sygnalizować problemy finansowe. To skutek m.in. zatorów płatniczych.
Ani kryzys, ani fala zwolnień nie grożą polskiej branży IT. Choć ofert pracy jest mniej niż w 2022 r., firmy konkurują o specjalistów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas