Szczegóły dotyczące struktury oferty zostaną przedstawione do publicznej wiadomości w momencie publikacji prospektu.
Jak w ostatnich latach rozwijała się wasza spółka – organicznie czy przez akwizycje?
Od początku TTMS rozwija się dynamicznie, poszerzając skalę działania w ujęciu geograficznym i zwiększając przychody. Gdy pierwszy raz składaliśmy prospekt w KNF, zapowiadaliśmy, że chcemy przejmować zagraniczne podmioty i tworzyć nowe spółki na wybranych, zgodnych z przyjętą strategią, rynkach. Pomimo braku wsparcia finansowego z giełdy nasze plany zostały w pewnej części zrealizowane.
Co konkretnie udało się zrealizować?
Stworzyliśmy nowe centra technologiczne w lokalizacjach o dużym potencjale, tj. w Malezji czy w indyjskiej dolinie krzemowej – Bengaluru. Uruchomiliśmy też spółkę w Wielkiej Brytanii. W 2021 r. kupiliśmy duńskiego dostawcę outsourcingu IT – spółkę ConCor. TTMS Nordic, bo tak obecnie nazywa się ta spółka, działa od 2002 r. i świadczy usługi dostarczania wysoko kwalifikowanych konsultantów IT w krajach skandynawskich. Aktualnie realizuje bezpośrednio i pośrednio kilkanaście umów ramowych z klientami z Danii i Szwecji, a największymi klientami są duże firmy z branż telekomunikacyjnej, energetycznej, ochrony zdrowia, bankowej i przemysłowej. Po dołączeniu do grupy TTMS Nordic znacząco zwiększył sprzedaż i poprawił rentowność.
Z kolei w tym roku nabyliśmy szwajcarską spółkę Pixel Plus. Firma oferuje usługi IT oraz realizuje projekty wdrożeniowe, m.in. dla sektorów bankowego, publicznego, przemysłowego i sportowego. Pixel Plus jest partnerem Adobe w obszarze Adobe Experience Manager, co jest zgodne z naszą strategią związaną ze wzmacnianiem posiadanych kompetencji oraz budowaniem obecności na rynkach z dużym potencjałem sprzedaży. Największym klientem spółki jest szwajcarski producent urządzeń przemysłowych do produkcji materiałów tekstylnych.