Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.09.2020 05:07 Publikacja: 22.09.2020 05:07
Foto: Bloomberg
Auga Group z siedzibą w Wilnie jest jednym z największych przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji ekologicznej żywności w Europie. Spółka stawia przede wszystkim na sprzedaż zagraniczną. W 2019 r. eksport stanowił 70 proc. przychodów grupy.
– Obecnie Auga Group sprzedaje produkty do ponad 30 krajów na całym świecie. Niektóre regiony geograficzne są specyficzne pod względem popytu. Na przykład kraje skandynawskie są ważne dla eksportu świeżych pieczarek, Niemcy i Francja to główne rynki zbytu pszenicy ekologicznej, a produkty FMCG są eksportowane do USA, Kanady, Japonii, ZEA i oczywiście do krajów UE – tłumaczy „Parkietowi" Gediminas Judzentas, dyrektor ds. marketingu w Auga Group.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Choć wniosek łódzkiej grupy odzieżowej o zgodę na przejęcie Komeksu, właściciela marki ubrań i akcesoriów dla dzieci, nadal leży w urzędzie antymonopolowym, firmy już sporo łączy – wynika z analizy „Parkietu”.
Akcje spółek handlowych – obok banków – stały się gorącym tematem w pierwszych tygodniach nowego roku. Poprzedni był jednak dla nich dość kiepski za sprawą rozczarowania wynikami konsumpcji krajowej.
Choć grudzień wypadł nieźle, to cały zeszły rok był dla grupy trudny. Czy ten będzie lepszy?
Wyniki Żabki pokazują, że sieć całkiem dobrze sobie radzi w warunkach mocnej konkurencji i wojny cenowej. Zarząd firmy na 2025 r. patrzy z optymizmem.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
Aż dziewięć z ostatnich jedenastu sesji kurs zakończył wzrostami. W piątek ustanowił rekord. Po sesji spółka opublikowała szacunkowe wyniki. Spełniła oczekiwania inwestorów?
Po pierwszych słabych miesiącach na giełdzie, w 2025 r. kurs Żabki zaczął piąć się w górę. W styczniu zyskał już ponad 20 proc. Do średniej z rekomendacji brakuje mu jeszcze 30 proc.
WIG20 udało się cudem zamknąć notowania nad poziomem ze środy. We Frankfurcie i Nowym Jorku kolejne rekordy wszech czasów. Trump przypomniał sobie o Fedzie. W Japonii stopy w górę. A rząd Chin "stymuluje" akcje.
Według prognoz w najbliższych latach średnio o 2 proc. rocznie będzie rosła wymiana handlowa Stanów Zjednoczonych z Unią Europejską. Zapowiadane cła nie powinny tego zmienić.
Choć wniosek łódzkiej grupy odzieżowej o zgodę na przejęcie Komeksu, właściciela marki ubrań i akcesoriów dla dzieci, nadal leży w urzędzie antymonopolowym, firmy już sporo łączy – wynika z analizy „Parkietu”.
Władze amerykańskie rozważają dodatkowe, 10-proc. cło na chińskie produkty.
Prezydent USA Donald Trump stwierdził, że zastanawia się nad wprowadzeniem dodatkowego cła na produkty z Chin. Pomysł ten jest obecnie konsultowany z członkami administracji prezydenckiej.
Trump okazał się na razie bardziej powściągliwy niż się sam reklamował. To dało rynkom oddech. Większość indeksów w Europie rosła. DAX znów miał rekord wszech czasów. Rynki przebudziły Netflix i AI.
Produkty z sektora nowej ekonomii stanowią coraz ważniejszą część polskiego eksportu.
Koniunktura na rynku akcji będzie zależała od kolejnych decyzji Trumpa. Gdyby rozpoczął wojnę celną to podniesie ona inflację. No i wtedy zacząłby się problem. Ale ja nie wierzę w rozpętanie wojny handlowej - mówi Piotr Kuczyński analityk DI Xelion.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas