Healthcann dostrzega technologiczną niszę

Rosnąca popularność produktów konopnych rodzi zapotrzebowanie na lepsze technologie.

Publikacja: 22.08.2022 21:00

Grzegorz Kiełbowicz, prezes Healthcann.

Grzegorz Kiełbowicz, prezes Healthcann.

Foto: Fot. mat. prasowe

Healthcann, spółka biotechnologiczna skupiająca się na opracowywaniu nowych technologii dotyczących m.in. lepszego przyswajania produktów konopnych, w tym roku planuje przeprowadzić emisję crowdinwestycyjną na platformie Crowdway. Z kolei debiut na NewConnect szacowany jest na 2024 r.

– Healthcann nie jest typową spółką konopną, uważamy się raczej za firmę biotechnologiczno-farmaceutyczną. Oznacza to, że nie uprawiamy konopi ani nie zajmujemy się ekstrakcją związków z konopi, czyli kannabinoidów, tylko opracowujemy nowoczesne technologie efektywnego dostarczania tych związków do organizmu. Jedną z nich jest AdvanDrop, która umożliwia przyjęcie m.in. olejku konopnego w połączeniu z napojem czy w postaci pastylek do ssania. Technologia została zgłoszona do krajowej i międzynarodowej ochrony patentowej – wyjaśnia Grzegorz Kiełbowicz, prezes Healthcann.

Firma swoją ofertę zamierza kierować głównie do klientów biznesowych, jednak równolegle rozwija także ofertę dla klientów detalicznych, a jej produkty można kupić m.in. przez stronę internetową spółki. Główne przychody Healthcann mają pochodzić ze wspomnianej współpracy z klientami biznesowymi, opracowaniu półproduktów oraz sprzedaży licencji na technologię.

W przyszłości kluczowe ma być m.in. uzyskanie patentów dotyczących opracowanych technologii na innych rynkach. – Dodatkowych środków wymagać będzie m.in. wprowadzenie sześciu produktów pod trzema markami własnymi, rozszerzenie technologii, powiększenie parku maszynowego, marketing i PR oraz komercjalizacja rozwiązań za granicą – uzupełnił prezes.

Dwa projekty Healthcann otrzymały wsparcie od NCBR na łączną kwotę 5,3 mln zł. – Celem pierwszego projektu było m.in. opracowanie wspomnianej technologii AdvanDrop. Drugi projekt zakłada stworzenie nowego nośnika kannabinoidów, który umożliwi tworzenie nowych postaci produktów końcowych i znaczne poszerzenie naszego portfela produktów. W sumie nasz dział badawczo-rozwojowy pracuje obecnie nad trzema nowymi technologiami, w tym jedną dedykowaną rynkowi weterynaryjnemu – podsumował Kiełbowicz.

W 2021 r. spółki z branży konopnej pozyskały w ramach emisji crowdinwestycyjnych 20 mln zł.

Crowdfunding
Crowdfunding śpi. Zbiórek brak, rekordy nie wrócą
Materiał Promocyjny
Pieniądze od banku za wyrobienie karty kredytowej
Crowdfunding
GPW Private Market z zezwoleniem crowdfundingowym
Crowdfunding
Crowdinvestingowa zbiórka na produkcję okularów
Crowdfunding
Co dalej z crowdfundingiem? Internetowe zbiórki w głębokim dołku
Materiał Promocyjny
Sieć T-Mobile Polska nagrodzona przez użytkowników w prestiżowym rankingu
Crowdfunding
Mirosław Kachniewski, SEG: Czy to już zmierzch crowdfundingu?
Crowdfunding
Najciekawsze kampanie crowdfundingowe II kwartału