Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.01.2025 16:25 Publikacja: 22.08.2022 21:00
Grzegorz Kiełbowicz, prezes Healthcann.
Foto: Fot. mat. prasowe
Healthcann, spółka biotechnologiczna skupiająca się na opracowywaniu nowych technologii dotyczących m.in. lepszego przyswajania produktów konopnych, w tym roku planuje przeprowadzić emisję crowdinwestycyjną na platformie Crowdway. Z kolei debiut na NewConnect szacowany jest na 2024 r.
– Healthcann nie jest typową spółką konopną, uważamy się raczej za firmę biotechnologiczno-farmaceutyczną. Oznacza to, że nie uprawiamy konopi ani nie zajmujemy się ekstrakcją związków z konopi, czyli kannabinoidów, tylko opracowujemy nowoczesne technologie efektywnego dostarczania tych związków do organizmu. Jedną z nich jest AdvanDrop, która umożliwia przyjęcie m.in. olejku konopnego w połączeniu z napojem czy w postaci pastylek do ssania. Technologia została zgłoszona do krajowej i międzynarodowej ochrony patentowej – wyjaśnia Grzegorz Kiełbowicz, prezes Healthcann.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wzrost limitów zbiórek z 1 na 5 mln euro nie rozpędził rynku, po rekordowych zbiórkach crowdfundingu udziałowego nie ma już śladu. Romantyczną gorączkę duszą obowiązkowe licencje oraz listing act.
GPW Private Market oraz firma Emiteo uzyskały zielone światło od KNF w sprawie crowdfundingu inwestycyjnego.
4MOSA S.A., właściciel marki MUSCAT, planuje w ramach finansowania społecznościowego zebrać blisko 2 mln zł. Zapisy ruszyły w poniedziałek.
Polski rynek finansowania społecznościowego skurczy się w tym roku aż o 100 mln zł. Zamarł zwłaszcza ruch w segmencie crowdfundingu udziałowego. A branżę czekają nowe regulacje.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
Limity zbiórek wzrosną wkrótce do 5 mln euro. To olbrzymie kwoty przekładające się na wycenę firm na poziomie wielu spółek z NewConnect. Ale regulacje przyhamują rozwój crowdfundingu – mówi Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.
Trudna sytuacja gospodarcza spowodowała, że inwestorzy odwrócili się od nowej formy inwestowania. Niska jest zarówno liczba kampanii, jak i środków gromadzonych przez spółki. Mimo to pojawiają się na rynku podmioty, które chcą ten stan zmienić.
W Polsce wśród inwestorów indywidualnych najpopularniejszymi spółkami w 2024 roku były zdecydowanie firmy technologiczne. W pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych w tym roku akcji jest ich aż siedem.
Ogłoszony przez administrację Trumpa, OpenAI, Oracle i japoński SoftBank projekt Stargate ma pomóc Stanom Zjednoczonym w osiągnięciu przewagi na rynku AI.
Ogłoszony przez administrację Trumpa, OpenAI, Oracle i japoński SoftBank projekt Stargate ma pomóc Stanom Zjednoczonym w osiągnięciu przewagi na rynku sztucznej inteligencji.
Trump okazał się na razie bardziej powściągliwy niż się sam reklamował. To dało rynkom oddech. Większość indeksów w Europie rosła. DAX znów miał rekord wszech czasów. Rynki przebudziły Netflix i AI.
Produkty z sektora nowej ekonomii stanowią coraz ważniejszą część polskiego eksportu.
W poniedziałek inwestorzy rzucili się do zakupów akcji PolTREGU, w wyniku czego ich cena poszybowała w górę o ponad 11 proc.
Branża e-commerce rośnie dynamicznie od wielu lat, będąc dziś jednym z najważniejszych segmentów rynku detalicznego. Przyczyny tego zjawiska są oczywiste – to postępująca cyfryzacja i zmieniające się zachowania zakupowe konsumentów, którzy wymagają od firm coraz więcej.
Decyzja o ograniczeniu eksportu chipów do Polski nie zatrzęsie naszym rynkiem AI, bo limity są dużo wyższe od możliwości naszych firm. Co one na to?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas