Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 25.01.2025 10:27 Publikacja: 27.11.2024 06:00
Gyula Nagy, prezes GTC.
Foto: Fot. mpr
Deweloper i właściciel nieruchomości komercyjnych w naszym regionie Europy zaksięgował w ciągu trzech kwartałów 41,4 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 6 mln euro na minusie rok wcześniej. W naszej walucie to 178,2 mln zł, czyli 30 gr na akcję. Zarejestrowana w Polsce i kontrolowana przez węgierski fundusz grupa wypracowała stabilne wyniki operacyjne, znacznie mniejszy niż rok wcześniej był negatywny wpływ aktualizacji wartości nieruchomości.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Deweloperzy przyzwyczaili się, że sprzedawali mieszkania na wczesnym etapie budowy. Teraz to się przesuwa i oznacza większe koszty. Zainwestowaliśmy w dużą ofertę i liczymy, że tym wygramy, kiedy koniunktura wróci – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.
W grudniu mocno skurczyła się liczba mieszkań w nowych projektach deweloperskich. Pozwoleń firmy uzyskały jednak wciąż dużo.
Za nami bardzo zmienny rok pod względem sprzedaży, w końcówce lekkie odbicie po bardzo słabych wakacjach. Jak poradzili sobie notowani deweloperzy?
Deweloperzy mają obowiązek podawać ceny i ich składowe w miejscu sprzedaży detalicznej – wskazał urząd. Podawanie cen w internecie byłoby dobrą praktyką.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
Deweloper stawia na mniejsze biurowce na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Dzięki przejęciu Transkolu mamy kompetencje, by samodzielnie startować w przetargach na inwestycje kolejowe. Rozmawiamy też z Torpolem o wspólnym startowaniu w kolejnych dużych postępowaniach – mówi Jerzy Mirgos, prezes Grupy Mirbud.
Akcje handlowej grupy zniżkują na początku czwartkowej sesji o blisko 3 proc. Firma zaprezentowała wyniki za I kwartał roku obrotowego 2025, zakończony 31 grudnia 2024 r.
To konsekwencja wyprzedawanego majątku. Jeszcze sześć lat temu grupa zarządzała 15 zakładami produkującymi kostkę brukową. Po niedawnej sprzedaży aktywów w Gościcinie do dyspozycji ma już prawdopodobnie tylko trzy zakłady.
Dystrybutor IT ma za sobą udany rok obrotowy. Wprawdzie jego przychody spadły, ale zyski urosły. Zarząd deklaruje, że obecny rok też będzie dobry. Jakie plany ma grupa?
Dla sporej grupy spółek ostatni kwartał to sezonowo najważniejszy okres roku pod względem wyników.
Grupa sieci sklepów z odzieżą, obuwiem i wyposażeniem wnętrz ma plan na skokowy wzrost.
Nowe wieści od handlowego przedsiębiorstwa wlały nieco optymizmu w serca inwestorów. Na jak długo wystarczy paliwa?
W czasach, gdy koszty działalności szybko idą w górę, grono firm, których zyski operacyjne rosną w szybszym w tempie niż ich przychody, jest mocno ograniczone. Warto takim firmom przyjrzeć się bliżej i je przeanalizować. Z czego wynika ich sukces?
Z początkiem czwartkowej sesji inwestorzy rzucili się do wyprzedaży akcji Grodna, w wyniku czego akcje spółki zniżkowały nawet o ponad 8 proc., osiągając najniższą cenę od ponad czterech lat. Tak zareagował rynek na słabsze od oczekiwań wyniki grupy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas