Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2025 16:10 Publikacja: 22.03.2023 21:00
Foto: Adobe Stock
– My też zmienialiśmy adresy z pierwotnej puli do podłączenia. Z powodów różnych, także z powodu pustostanów, ale również dlatego, że do niektórych miejsc nie dało się „dojść” z siecią. Mimo tych zmian nie udało się uniknąć sytuacji, w których docieramy z infrastrukturą do niezamieszkałych adresów – mówi „Parkietowi” Paweł Biarda, członek zarządu ds. komercyjnych Nexery. Jak pisaliśmy, w zasięgu tej hurtowej sieci światłowodowej budowanej w przy użyciu środków unijnych, do 20 proc. adresów to miejsca niezamieszkałe.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Cyberbezpieczeństwo zdominowało priorytety działów IT polskich przedsiębiorstw – wynika z badań. Cenione są też projekty chmurowe oraz te związane z systemami sztucznej inteligencji. Tyle że wobec tych ostatnich menedżerowie wciąż są wyjątkowo ostrożni.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Trzy nazwiska dominują w kuluarowych dyskusjach na temat tego, kto będzie następnym prezesem Urzędu Komunikacji Elektronicznej. A zmiana już niedługo.
Rośnie liczba ataków hakerskich na jednostki administracji publicznej. To szansa dla prywatnych firm, takich jak Orange Polska.
Kurs akcji telekomu rośnie przed decyzją akcjonariuszy o dywidendzie i wynikami kwartalnymi. Pomagać może mu też nadzieja na rekompensaty kosztów zmiany dostawców.
Akcje firm telekomunikacyjnych to relatywnie bezpieczna lokata w niepewnych czasach. Nie wszystkie można jednak nazwać „bezpieczną przystanią". Przykład Węgier pokazuje, że miano to można szybko stracić. Gdzie analitycy widzą nadal okazje?
Spadkiem notowań akcji zareagowali inwestorzy w pierwszej chwili na wyniki grupy Cyfrowy Polsat za ostatni kwartał 2024 r. Dlaczego i co powoduje, że spadki wyhamowały?
Operatorzy telefonii mobilnej znowu walczą o użytkowników smartfonów. W pierwszym kwartale 2025 r. skoczyła liczba przeniesionych numerów w Polsce. Zwycięzca jest znowu jeden.
Dziś, drugiego dnia licytacji, zakończyła się aukcja częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz – wynika z nieoficjalnych informacji „Parkietu”.
Największy telekom w kraju przekonuje że w 2028 r. rynek telekomunikacyjny będzie fantastyczny. Chce zwiększyć zasięg kluczowych usług światłowodowych o 30 proc. Inwestorom obiecuje, że dywidenda nie spadnie.
Fixmap ogłosi wkrótce przymusowy wykup akcji Internet Union. Wiemy kiedy nastąpi, co planuje nowy właściciel i co z pieniędzmi zrobi założyciel.
Wiosna przyniesie właściwą licytację częstotliwości z zakresu 700 i 800 MHz dla usług 5G w Polsce. To dobry moment, by pokazać, jaki jest zasięg terytorialny sieci nowej generacji.
Założyciel i prezes Internet Union zdecydował się sprzedać biznes. Inwestor - Grupa Fixmap - płaci za akcję dużo więcej niż wynosi kurs na giełdzie. Chce mieć 100 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas