Dziś, poprzez spółki Telestrada SA i Multimo, oferuje im dostęp do Internetu, połączenia głosowe telefonii stacjonarnej i komórkowej. Jej biznes opiera się przy tym na kooperacji z operatorami infrastrukturalnymi (m. in. TP i GTS Energis).
Podobnie jak największe sieci stacjonarne i kablówki, Telestrada liczy, że zwiększy przychody i zyski, dosprzedając klientom kolejne produkty. Sprzedaż chce wesprzeć inwestycjami.
Aparaty na dwie karty
Po pierwsze, Telestrada zmieni nieco model biznesowy. Zarząd zdecydował się na rozwój własnej sieci sprzedaży usług spółki. Stawia obecnie na sprzedaż bezpośrednią: zależy mu na zatrudnianiu własnych handlowców.
Po drugie, aby zdynamizować sprzedaż usług komórkowych, firma wprowadzi do oferty aparaty komórkowe przeznaczone dla osób powyżej 60 roku życia. Zgodnie z planem, będzie importowała je z Chin i oferowała pod swoją marką klientom w pakietach dla domu.
Jej pomysł to ułatwić abonentom przechodzenie z sieci do sieci. Dlatego zamierza ich zaopatrzyć w telefony z dwoma gniazdami na karty SIM, tak aby w przypadku zmiany numeru abonent był dostępny pod starym numerem przez okres ważności swojego konta prepaid, a mógł już korzystać z zalet łączonego pakietu domowo komórkowego Telestrady. Z jej raportu wynika, że w III kw. miesięcznie grupa podpisywała z „Kowalskimi" ponad 2 tys. umów. Nie podaje jednak, ilu klientów indywidualnych miała na koniec września. Nie wiadomo, czy aktualne są dane na stronie internetowej spółki mówiące o 20 tys..