W 2018 r. Bit Evil zdecydował o modyfikacji modelu biznesowego. Spółka skupiła się na realizacji usług programistycznych, w szczególności wdrażania na zlecenie oprogramowania, w tym głównie aplikacji mobilnych oraz webowych. W 2018 r. spółka kupiła software house Codeaddict, działający w USA i Europie Zachodniej, pozyskując tym samym nową bazę klientów. Obecnie koncentruje się na świadczeniu usług programistycznych dla firm oraz uczelni zagranicznych (m.in. London Business School czy Uniwersytet Illinois) i aby lepiej oddać specyfikę działalności władze spółki zdecydowały o zmianie nazwy na Codeaddict.
– Bit Evil od blisko 12 miesięcy działa głównie jako software house. W tym czasie zmieniliśmy nie tylko profil działalności, ale przede wszystkim ponadtrzykrotnie zwiększyliśmy skalę biznesu. Zaczęliśmy również mocno rozwijać się na rynkach zagranicznych, zdobywając klientów wśród technologicznych firm oraz prestiżowych uczelni z USA i Wielkiej Brytanii – tłumaczy Sebastian Goliński, prezes Bit Evil. W 2019 r. spółka wypracowała blisko 1,5 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 259 proc. rok do roku.
Założona w 2015 r. spółka zajmowała się marketingiem internetowym oraz e-commerce. Głównym obszarem jej działalności były usługi m.in. pozycjonowanie, kampanie GoogleAdWords czy influencer marketing. Spółka rozpoczęła również działalność z wykorzystaniem technologii blockchain, pracując nad autorskim projektem kryptowaluty EraCoin.
– Projekt EraCoin jest nadal utrzymywany, jednak ze względu na dynamiczny wzrost działalności software house ma on aktualnie niewielkie znaczenie dla działalności spółki. Kompetencje blockchain są nadal wykorzystywane w działalności programistycznej. W bieżącym roku spółka planuje dalsze poszerzenie grona klientów wśród zachodnich startupów oraz umocnienie pozycji na zagranicznych rynkach – dodaje Goliński. DOS