To ciekawa zmiana kadrowa, biorąc pod uwagę doświadczenie zawodowe Suszyckiego. Jeszcze w 2019 r. odpowiadał on za sprzedaż w Hawe Telekom (w restrukturyzacji), operatora światłowodowego ringu ze słynnej grupy Hawe.
O Hawe zrobiło się głośno na chwilę przed przejęciem rządów przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 r. Rozgłos ten Hawe zawdzięczało akcjonariuszowi Markowi Falencie, który zaciągnął kredyty pod zastaw majątku Hawe i mógł się pośrednio przyczynić do kłopotów finansowych grupy, a potem został oskarżony (i skazany na 2,5 roku więzienia) w tzw. aferze taśmowej.
Bezpośrednim właścicielem Hawe Telekom jest Mediatel, którego akcje sprzedaje komornik. Exatel nie ukrywał zainteresowania tym pakietem, a właściwie włączeniem Hawe Telekom do grupy. Czy nadal jest zainteresowany?
- Rozwój firmy - zarówno w kraju, jak i za granicą - może odbywać się na wiele sposób. Każdą dostępną opcję analizujemy głównie pod kątem biznesowym, nie zapominając też o kwestiach bezpieczeństwa kraju. Jednak żadnych szczegółów na tym etapie nie podajemy do wiadomości publicznej - mówi Martyna Lewandowska, rzeczniczka Exatela w odpowiedzi na pytanie, czy Exatel jest nadal zainteresowany zakupem Hawe Telekom.
Zatrudnienie pana Piotra Suszyckiego na członka zarządu nie ma związku z kwestiami korporacyjnymi miedzy Exatelem a Hawe Telekom - zapewnia.