Czy ostatnie wydarzenia to pierwszy sygnał realnej zmiany nastrojów na rynkach akcji?
Czy mimo ostatnich zwyżek na GPW wciąż jest tanio?
To jest dobry moment by zwiększać udział akcji w portfelu?
Czy dołek bessy będzie jeszcze testowany?
Aktualizacja: 10.01.2025 11:27 Publikacja: 17.11.2022 10:43
Foto: materiały prasowe
Czy ostatnie wydarzenia to pierwszy sygnał realnej zmiany nastrojów na rynkach akcji?
Czy mimo ostatnich zwyżek na GPW wciąż jest tanio?
To jest dobry moment by zwiększać udział akcji w portfelu?
Czy dołek bessy będzie jeszcze testowany?
Rynek wyprzedził faktycznie wydarzenia gospodarcze?
Co z obligacjami? Szczyt rentowności mamy już za sobą?
Foto: materiały prasowe
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
2024 r. to duży spadek sprzedaży mieszkań w największych miastach. Nabywcami byli zamożni Polacy. Czy i co zmieni się w 2025 r.? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego w Otodom Analytics.
Michał Krajczewski, kierownik zespołu doradztwa inwestycyjnego w BM BNP Paribas, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
Warszawska giełda wraca po świąteczno – noworocznym rozprężeniu wraca do normalnego handlu. WIG20 w tym roku zdążył jednak już zyskać 3,5 proc. Czy można to traktować, jako dobrą wróżbę na przyszłość? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ. Naszego rozmówcę zapytamy m.in.:
Jak zacząć inwestowanie od całkowitych podstaw, czyli od porządku w budżecie domowym i jak bezpiecznie rozpoczynać inwestycje – rozmawiamy z Dominiką Nawrocką, edukatorką finansową.
– Uważam, że chciwość i strach są dwoma emocjami, które zawsze powinny inwestorom towarzyszyć – mówi prof. Adam Szyszka, profesor Szkoły Głównej Handlowej, ekspert od finansów behawioralnych i były członek Rady Giełdy w przedświątecznym programie "Prosto z Parkietu".
W poniedziałek o godz. 12.30 specjalne wydanie programu Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Przemysław Kral, prezes Zondacrypto. Oznacza to, że będziemy rozmawiać oczywiście o rynku kryptowalut. Naszego gościa zapytamy m.in.:
– Słowem kluczem 2025 będzie zarządzanie pieniędzmi, wydatkami, przychodami, zarządzanie oszczędnościami, inwestowaniem – mówi Dominika Nawrocka, edukatorka finansowa. Podkreśla, że nawet obligacjami i lokatami trzeba zarządzać.
55 proc. polskich inwestorów indywidualnych oczekuje, że hossa utrzyma się do 2025 roku, a 40 proc. liczy na dalszy wzrost akcji spółek związanych ze sztuczną inteligencją. Tesla to najchętniej wybierana spółka ze Magnificent-7.
Od funduszy z Wall Street po drobnych traderów - ci, którzy postawili na biznesowe imperium najbogatszego człowieka świata Elona Muska, kończą rok z pokaźnymi zyskami.
Ponad jedna trzecia Polaków (35 proc.), gdyby straciła pracę, nie byłaby w stanie przeżyć ze swoich oszczędności więcej niż dwa miesiące. Polacy nie radzą sobie z oszczędzaniem, schody zaczynają się również w obliczu nowych form inwestowania.
Mają je zapewnić m.in. zmiany w zakładowym układzie zbiorowym pracy, ale o porozumienie ze stroną związkową jest bardzo trudno. Spółka stara się też ograniczać wydatki inwestycyjne i zakończyć opóźnione projekty.
Bliskość tegorocznego szczytu S&P 500 sprawia, że część inwestorów woli realizować zyski, a to oddziałuje na inne rynki, w tym krajowy. Na GPW znów pod presją były banki, którym nadchodzące cięcia stóp są raczej nie w smak.
W świecie inwestycyjnym lepiej za wcześnie niż za późno reagować na ryzyka. Japonia to dobry przykład, my w zeszłym roku mieliśmy Japonię w portfelach i z początkiem roku rekomendowaliśmy klientom sprzedanie inwestycji – mówi Krzysztof Prasał, prezes DI Xelion.
Coraz bliższa perspektywa cięć stóp procentowych to jeden z czynników wspierających wyceny obligacji skarbowych. Wciąż jest też sporo argumentów za akcjami, w tym polskimi, ale w II połowie roku trzeba się będzie liczyć z większą zmiennością – oceniają eksperci.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas