Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.05.2015 17:06 Publikacja: 08.05.2015 17:06
Ślicznotka w krwistych barwach prezentuje się okazale i przyciąga wzrok. Zbudowane u Karmanna nadwozie zaprojektował słynny stylista BMW Wilhelm Hofmeister. Wnętrze praktycznie kompletne i tylko lekko podniszczone, w dobrym stanie jest także całe drewno.
Foto: Archiwum
Ten model BMW opisywałem już przed rokiem, ale gdy trafiłem na widoczny na zdjęciu egzemplarz, z pięknym czerwonym lakierem i za śmieszne pieniądze, nie mogłem się oprzeć, by o nim nie przypomnieć.
E9 należy do tzw. neue Klasse. Ta seria zadebiutowała w 1962 roku i zasłynęła wspaniałymi sedanami oraz coupé i to właśnie ona zaczęła budować niemieckiej marce powszechną dziś reputację producenta praktycznych, dobrze zbudowanych samochodów, dających wiele przyjemności z jazdy. Sportowe coupé produkowane było w latach 1968–1975, wyłącznie z przeznaczeniem na rynek europejski oraz amerykański.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Porsche i Mercedes są jednymi z najbardziej dotkniętych, ponieważ wydaje się, że istnieje znaczna różnica między ich sprzedażą w USA a produkcją w USA. BMW radzi sobie lepiej - prawdopodobnie dlatego, że produkuje już około 18 proc. swoich samochodów w USA.
Sektor motoryzacyjny w Europie w ostatnim czasie doświadczył zmienności związanej z napięciami handlowymi. Ich ryzyko właśnie się materializuje.
Największe koncerny motoryzacyjne ze Starego Kontynentu w 2024 r. nie zachwycają wynikami. Są one odzwierciedleniem narastających wyzwań, z którymi przyszło im się mierzyć. Czy branża ma jeszcze szanse na lepszą przyszłość?
Porsche AG dołączy do niemieckiego indeksu Dax, zastępując Pumę. Będzie notowany obok Porsche SE.
Jedno z największych IPO w historii europejskiej giełdy pozytywnie zaskoczyło rynek.
Producent luksusowych aut zadebiutował dzisiaj na giełdzie we Frankfurcie. Jego akcje drożały nawet o 1,8 proc.
Niemiecki producent aut sportowych może zadebiutować na giełdzie tej jesieni.
Ferrari i Louis Vuitton, to marki do których chętnie odwołuje się kierownictwo Porsche prezentując potencjalnym inwestorom swoją firmę przed zaplanowaną na wrzesień pierwszą ofertą publiczną (IPO).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas