Trzyletnie certyfikaty strukturyzowane „Postaw na Banki III”

2 listopada w oddziałach Banku BGŻ BNP Paribas rozpoczęły się zapisy na nową emisję trzyletnich certyfikatów strukturyzowanych „Postaw na Banki III", opartych na indeksie Euro Stoxx Banks Price EUR, skupiającym akcje 26 największych europejskich banków.

Publikacja: 09.11.2017 11:08

Trzyletnie certyfikaty strukturyzowane „Postaw na Banki III”

Foto: Fotolia

Zdaniem analityków BM Banku BGŻ BNP Paribas wychodzenie z luźnej polityki pieniężnej przez Europejski Bank Centralny zaanonsowane 26 października, szybsze tempo wzrostu europejskiej gospodarki oraz odbicie inflacji spowodują przenoszenie kapitału ze spółek defensywnych w kierunku sektorów cyklicznych, do których zaliczają się m.in. spółki przemysłowe, surowcowe, a także banki.

Nabywając certyfikaty, inwestor ma sześć okazji na zysk. Certyfikat zostanie wykupiony wraz z wypłatą kuponu dającego 7 proc. w skali rocznej, jeśli w którymś z pięciu dni obserwacji indeks znajdzie się na takim samym poziomie lub powyżej notowania z dnia obserwacji początkowej z 24 listopada 2017 r. Szósta szansa na zysk to dzień wyceny wykupu po trzech latach. Poza tym bank planuje wprowadzić certyfikaty do obrotu na GPW. BGŻ BNP Paribas już po raz trzeci dystrybuuje certyfikat oparty na indeksie europejskich banków. Pierwsza emisja już przyniosła inwestorom zysk, certyfikaty drugiej nadal są aktywne, ale produkt ma szansę zakończyć się sukcesem jeszcze w tym roku.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Oszczędzanie
Obniżka stóp NBP coraz bliżej, podobnie jak depozytów
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Oszczędzanie
Przestępcy wyłudzają dane za pomocą kampanii phishingowych, podszywając się pod banki
Oszczędzanie
Klienci coraz częściej korzystają z płatności odroczonych
Oszczędzanie
Spada poparcie dla wprowadzenia euro wśród Polaków
Oszczędzanie
Inflacja pójdzie w dół, stopy NBP też. Czyli na pewno potanieją depozyty
Oszczędzanie
Bankowość mobilna coraz bardziej dominuje nad internetową