Kupujący pozostają bierni, a sprzedający akceptują coraz niższe ceny bojąc się kontynuacji trendu. Na rynku panuje duża niepewność ze względu możliwość bankructwa kilku dużych amerykańskich korporacji. Od dłuższego czasu problemy ma GM, jest finansowany przez rząd. Wobec załamania się sprzedaży samochodów w USA nie wiadomo jak długo GM będzie uzależniony od pomocy rządowej i jak długo administracja będzie tolerować straty giganta.
Nierozstrzygnięta pozostaje kwestia ewentualnej pomocy rządowej dla mającego problemy AIG. AIG miał ponad 60 miliardową stratę w ostatnim kwartale. Najprawdopodobniej największy amerykański ubezpieczyciel otrzyma kolejne wsparcie, ze względu na obawy o negatywne skutki upadku giganta. Na poprzednim dokapitalizowaniu skorzystały m.in. takie instytucje jak Goldman Sachs czy Deutsche Bank, które były stroną transakcji dla AIG. W takiej sytuacji jest zrozumiałe dlaczego rośnie niechęć i sceptycyzm dla kolejnych interwencji. W tym tygodniu pierwsze istotniejsze dane z USA będą publikowane w czwartek (sprzedaż detaliczna). We wtorek przemawiał będzie szef Fedu Ben Bernanke. W dniu dzisiejszym nie będzie publikacji istotniejszych danych.
Dolar umacnia się do większości walut. Zachowanie się amerykańskiej waluty jest w dalszym ciągu skorelowane z kondycją giełd.
Złoty zachowuje się stabilnie do euro i dolara. Zagrożeniem dla polskiej waluty pozostaje bardzo niepewna sytuacja w regionie krajów bałtyckich i na Ukrainie. Łotwa i Ukraina są w tej chwili na łasce Międzynarodowego Funduszu Walutowego i będą zmuszone do drastycznych cięć budżetowych.
[b]EURPLN[/b]