Podpisana umowa przewiduje również emisję warrantów subskrypcyjnych dających inwestorowi prawo do objęcia akcji. Zaoferowanych zostanie 2,8571 mln warrantów i każdy będzie dawał prawo do objęcia jednej akcji emitenta po 1,5 zł za papier. Z tytułu konwersji warrantów na akcje spółka może otrzymać ponad 4,2 mln zł.
– Pozyskanie stabilnego inwestora pozwoli nam dynamiczniej realizować działania i znacząco zwiększa naszą wiarygodność w rozmowach z partnerami. Naszym priorytetem pozostaje koncentracja na rynkach zagranicznych – komentuje dla „Parkietu" Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedika.
– Dostarczyliśmy system Pregnabit do największego szpitala w Finlandii. Prowadzimy aktywną sprzedaż i pilotaż w Nigerii, na Litwie i w Bułgarii. Równolegle komunikujemy się z partnerami z około 15 rynków zagranicznych. Dzięki inwestycji będziemy się mocniej koncentrować na wykorzystaniu międzynarodowego potencjału naszego rozwiązania. Skupiamy się na najbardziej perspektywicznych rynkach, w szczególności Stanach Zjednoczonych, wykorzystując już zdobytą wiedzę i doświadczenie – zaznacza.
Pregnabit jest urządzeniem telemedycznym, którego celem jest wsparcie działania lekarzy i położnych. Umożliwia przeprowadzenie badań KTG (kardiotokografia) u kobiet w ciąży w dowolnym momencie oraz miejscu.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że z sukcesem zakończyliśmy kilkumiesięczne negocjacje z tak uznanym inwestorem. Wykorzystanie obligacji zamiennych na akcje pozwala spółce bardzo szybko pozyskać kapitał do dalszego rozwoju. Z kolei warranty umożliwią zdobycie kolejnych środków w miarę realizacji uzgodnionych tak zwanych kamieni milowych. Wspólnie z inwestorem będziemy pracowali nad rozpoczęciem notowania akcji na rynku niemieckim oraz pozyskaniem finansowania służącego spłacie obligacji poprzez crowdfunding – komentuje Konrad Kowalczuk, członek zarządu i dyrektor finansowy spółki.